Vesmírné přízraky přehled

Vesmírné přízraky
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214605/mid_vesmirne-prizraky-214605.jpg 4 30 30

S příchodem nového tisíciletí se na mnoha místech světa, častěji než kdy jindy, objevují neznámé létající objekty. V roce 2007 jen ve Velké Británii stoupl počet pozorování o 40 procent. Některé z tajemných plavidel se podařilo natočit nebo vyfotografovat.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vesmírné přízraky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

Peleus
02.08.2019 3 z 5

Za některé knižní obálky by měli jejich autoři dostávat trest a nakladatelé dočasný zákaz činnosti. Možná by ubylo polonahých prsatic se zbraněmi na přebalech sci-fi literatury a absurdnch koláží na záhadologických publikacích.

Co je tak těžkého na tom nejprve si knihu přečíst, a až pak vymýšlet ilustraci?

Jack Bauer
24.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha od českého Danikena, ale některé příběhy jsou dosti nevěrohodné, jakoby si to autoři podobných knih vymýšleli. Přál bych si, aby vše byla pravda, ale jako nevěříci Tomáš nemohu tomu prostě uvěřit. Kniha se pěkně čte, ale nějak jsem z podobných knih vyrostl. Já chci holá fakta a ne neověřené (smýšlené?) příběhy různých lidí.
„Žena namítala, že věří v Boha, a hlas ji odvětil, že to je právě důvod, proč byla vyvolena (unesena do UFO a odvezena na mateřskou planetu mimozemšťanů) Opravdu tomu někdo věří? Začátek knihy byl dobrý, ale pak se to zvrtlo do nevěrohodných příběhů. Kapitola Toulky po hvězdách mluví za vše. Také mi připadá, že autoři opisují příběhy a různé události (vymyšlené?) z internetu a z toho pak sestaví knihu viz. doslovný překlad ze Stephenville vs Novinky.cz nebo informace o hradě Houska. Závěr knihy: Tak jak je to tedy? Kdy přijde k odhalení? Rád bych se toho dožil. Ale hezky se to čte.


HTO
25.10.2012 5 z 5

Tradičně čtivá knížka, Arnošt Vašíček umí, a k tomu sám bádá, ne aby jen opisoval a kompiloval. Na mne je ale dost divoká, já jsem přízemní. Dovolím si připodotknout k úvodní kapitolce o postavě na Marsu něco, co A. V. nezmiňuje, totiž že na Západě (inu, socialistické dítě) je spojována s bigfootem (yettim). Osobně jsem dost skeptický: koneckonců jednu z nejsmutnějších tváří – a slavná tvář ze Cydonie je hned v kapitolce následující, ve starém rozlišení mimochodem –, které jsem kdy viděl, zformovala strouhanka, která zbyla na pánvičce po smažení řízku. – Rejpnu si do amatérských badatelů diskutujících o tom, zda je Mars osídlen mimozemskou civilizací: vzhledem k tomu, co znamená slovo mimozemská, mimozemská civilizace na Marsu by mne tam překvapila mnohem míň než pozemská. Však si to představte, kdyby tam sondy objevily třeba Kelty!


To, že by na Marsu žil bigfoot (což, aby nevznikla mýlka, A. V. netvrdí!) pokládám za natolik šílené, až by to skoro mohla být pravda. Přidávám proto výpisek z neporovnatelného A. M. Kondratova (Žijí ještě dinosauři?, česky 1988): „Podle názoru tajemníka Britské společnosti neidentifikovatelných létajících objektů Richarda Lawrence spadl před nékolika staletími do jezera létající talíř a členové jeho posádky bylí kosmičtí návštěvníci podobní ještěrům. ,Nevidím žádný důvod, proč by bytosti žijící v jezeře nemohly být návštěvníky z jiných planet,' prohlásil Richard Lawrence.“ – Mám pocit, že tady už se sluší místo čtení fanatiků jít dělat něco smysluplnějšího. Třeba bouchat o sebe dvěma cihlami. Jen dejte pozor, aby ty cihly nebyly vzhůru. To by vám je potom musel pomocí hypnózy uspat pan Keith Maniac z Guatemaly.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vesmírné přízraky v seznamech

v Přečtených44x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce45x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit2x