Vězni svobody přehled

Vězni svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383246/bmid_vezni-svobody-FdL-383246.jpg 4 24 24

Svět v roce 2049. Svět v rukou osmice gigantických korporací, které ve zhroucených státech ovládají každý aspekt ekonomického a politického dění. Svět nelítostně podřízený zisku, v němž je solidarita jen prázdné slovo. Svět, jehož poražení jsou z Města vysídlováni do Enklávy, aby zde žili svou „dvourychlostní“ alternativu. Co přinese střet se systémem stárnoucímu softwarovému vývojáři, který po ztrátě syna zůstává se svou zranitelnou povahou proti korporaci zcela sám? Podaří se dychtivému studentovi najít v opuštěné čtvrti cestu z Města? Obstojí mladá novinářka tváří v tvář netušené příležitosti, která otřese její dosavadní životní zkušeností? Jaké nástrahy čekají v premiérově domě na podivným způsobem vybranou pokojskou? A co děsivého skrývá samotná Enkláva? Sociálně-utopické drama o cynismu, touze po moci a nesamozřejmé ceně člověka.... celý text

Romány Literatura česká Filozofie
Vydáno: , Formal Group

Vězni svobody , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vězni svobody. Přihlašte se a napište ho.

HanFe
08.04.2021 5 z 5

Blízká budoucnost a ukázka toho, kam až ten kapitalismus může dospět. Mnoho zajímavých myšlenek, které jsou aktuální i nyní. Kniha se mi líbila a velmi hezké jsou i ilustrace a obálka.

oblakaknih
08.12.2019 3 z 5

Do čtení této knihy jsem se opět pouštěla bez zvláštních očekávání, bez čtení anotace.
Když se řekne sci-fi, představím si většinou knihu, popisující konec světa nebo nedostatek nějaké pro život nezbytné věci. V této knize jde ale o něco jiného, celý příběh se točí kolem ekonomiky. Musím přiznat, že zprvu jsem nebyla nadšená. Vzhledem k tomu, že ekonomiku studuji, alespoň při čtení bych si od ní chtěla odpočinout. Nakonec jsem ale se zpracováním dost spokojená a považuji ho za originální.
Kniha sleduje poměrně dost postav, což mi ze začátku nesedlo a měla jsem v nich zmatek, ale postupně se jejich cesty ubíraly různými směry, což v orientaci dost pomohlo.
Když jsem knihu začala číst, moc mě nebavila. Rozjezd byl zdlouhavý a trochu nudný.
Na autorův styl psaní jsem si taky musela zvyknout.
Díky různým postavám, sledujeme i různá místa. Některé kapitoly mě bavily méně. Příběh mohl být popsaný detailněji, některým věcem mohla být dána větší pozornost.
Myslím, že kniha by mohla být klidně delší.
Emoce na mě z textu přecházely minimálně, ale jednou jsem měla i slzy v očích.
Kniha je doplněna krásnými a jednoduchými ilustracemi, obálka je moc povedená.
Nevyhovovalo mi rozložení textu na stránce.

Kytiii
02.11.2019 4 z 5

Nejdřív jsem chtěla dát plných pět... ale konec mě rozladil... Spousta myšlenek, které nakonec vyšuměly do ztracena... Na můj vkus příliš sociálně vyhrocené a emočně černo-bílé.
Kniha stojí za přečtení i zamyšlení a byla zdrojem několika pěkných debat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vězni svobody v seznamech

utopie sociální problémy společnost a politika města budoucnosti

Autorovy knížky

Petr Němec