Víla Jasmínka a skřítek Vendelín přehled

Víla Jasmínka a skřítek Vendelín
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467206/bmid_vila-jasminka-a-skritek-vendelin-Zkm-467206.jpg 5 6 6

Když víla Jasmínka přistane na padáčku z odkvetlé pampelišky u Železné studánky, netuší, že tam na ni čeká velké dobrodružství. Zvědavost jí nedá, a tak začne prozkoumávat místa, která dosud nepoznala – jeskyně, mýtiny, louky a především les. Tam potká moudré a laskavé lesní skřítky, kteří znají odpovědi na její zvídavé otázky. Co dělat, aby les zůstal čistý a zvířátkům se tam dobře žilo? Jak chránit přírodu? Které bylinky mají léčivou moc? Chcete to také vědět? Tak se pusťte do čtení!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Víla Jasmínka a skřítek Vendelín. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

Luciluc
19.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka čtená dceři. Tuto trochu atypickou knihu jsme si vypůjčily z knihovny. Kromě příběhu o víle Jasmínce, která přicestovala z Vysokých Tater na Železnou studánku na chmýří z pampelišky, zde najdete „herbář“ (popis rostlin a jejich léčivých účinků), návody (jak si vyrobit stojánek na tužky, přání), informace ohledně recyklace a jak využít například starý svetr, jaká zvířata žijí v Tatrách, co má obsahovat krabička poslední záchrany (tzv. KPZka), je zde i recept na nepečené kuličky nebo si můžete zahrát hru na zadních deskách knihy. Knížka hodně cílí na ochranu přírody a snaží se ukázat, jak i malými věcmi můžeme přírodu chránit (např. používat látkové tašky a vlastní krabičky,...). Byl mi sympatický skřítkovský pár Oliver a Ola. Kniha to byla zajímavá, ale nečekejte pohádkový a magický vílí příběh, ten je totiž na úkor edukativních informací dost osekaný a mnohdy na mě působil dost rozkouskovaně a moc nenavazoval. Ilustrace jsou hezké, kapitoly tak akorát dlouhé. Recept jsme s malou obměnou vyzkoušely a doporučuji ho, stejně jako knihu, pokud hledáte trochu jiný formát pohádkové knížky a vaše dítě je milovníkem víl, skřítků a přírody. 3,5 *

Shashlick
31.12.2021 5 z 5

Spíše než naučná má kniha za cíl v dětech vybudovat vztah k přírodě.
Jen tedy jedná věc. Vím, že se jedná o slovenskou knihu, ale text mohl být upraven na Česko a jeho krajinu.

čika
02.06.2015 4 z 5

Popri pomerne jednoduchom príbehu táto útla knižočka celkom príjemne zamestná malého čitateľa a jeho rodiča rôznymi návodmi, hrami, receptmi či jednoduchými poznávačkami, zameranými na ochranu prírodu a tradícií našich predkov. Veľkým plusom sú nepochybne ilustrácie Katky Ilkovičovej. Milé.

Knižní novinky (10. týden)

07.03.2021

Kniha Víla Jasmínka a skřítek Vendelín v seznamech