Vládce hvězdné oblohy (2023) | Databáze knih

Vládce hvězdné oblohy přehled

Vládce hvězdné oblohy
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525988/bmid_vladce-hvezdne-oblohy-654d6b69e40e6.jpg 4 155 155

I PADOUCH MŮŽE MÍT DOBRÉ SRDCE Než se stal Handlířem a potkal svou lásku Callypso, byl Desmond Flynn jen nemanželským synem prosté písařky. Své magické schopnosti musel před ostatními skrývat, jenže Jinosvět je kruté místo, kde se slabost neodpouští, a proto s ním jednali jen o málo lépe než s otrokem. A s jeho matkou zrovna tak. Desmond strávil dětství na Arestysu, nejchudším ostrůvku Říše, a pro zbytek Jinosvěta byl obyčejná, bezmocná víla. Osud s ním však měl jiné plány a zavedl ho z hlubokých jeskyní přes zločinné podsvětí Barbosu a bitevní pole na hranici Říše dne až k chodbám paláce v Somnii a uličkám velkoměst na Zemi. Tohle je příběh Desmonda Flynna. Muže, který vzešel z ničeho a stal se vládcem hvězdné oblohy, aby zachránil nejen sebe a svůj lid, ale taky jednu nešťastnou dívku, kterou mu hvězdy přiřkly... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Mystery Press
Originální název:

The Emperor of Evening Stars, 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vládce hvězdné oblohy. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (25)

Dáda780
30.01.2025 5 z 5

Přečteno během jednoho večera, od knihy se prostě nedalo odtrhnout. Hrozně ráda jsem se dozvídala nové věci o Desovi a poznala jejich příběh z jeho pohledu. Jedním slovem nádhera.

Nikidree
23.01.2025 3.5 z 5

Taková pěkná jednohubka po dočtení celé série. První část mě bavila nejvíc. Druhá a třetí část na mě byly až moc sladké. Navíc v nich šlo v podstatě o převyprávění některých scén z trilogie z pohledu Dese.

Ačkoliv je Des vykreslen jako totální a v podstatě bezcitný záporák, je mnohdy až neuvěřitelně jemný? Něžný? Nevím, jak bych ho správně popsala. Sice je řečeno, že to sám nechápe, ale to mě osobně moc neuspokojilo.

Nevím, zda je/není dobře, že jsem to četla hned po sérii, ale je to asi jedno. Bylo fajn nahlédnout do jeho života.


Anor505
29.10.2024 3 z 5

Obecně nejsem velký fanoušek doplňkových knih k sériím, ale tohle docela šlo. Zejména první polovina knihy byla fajn, dozvěděli jsme se víc o Desově mládí, o jeho nástupu na trůn a o pátrání po spřízněné duši. Druhá polovina ale už nic převratného nepřinesla. Celkově to bylo takové milé ohlédnutí za sérií, knížečka byla krátká, kapitoly taky, přečteno za odpoledne.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Hlubina, Dotek temnoty a další knižní novinky (45. týden)

05.11.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vládce hvězdné oblohy v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených192x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených6x
v Mé knihovně161x
v Chystám se číst117x
v Chci si koupit50x
v dalších seznamech4x