Vlci, draci, bájná zvířata přehled

Vlci, draci, bájná zvířata
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437063/bmid_myty-a-legendy-vlci-draci-bajna-zvi-RJ4-437063.jpg 5 155 155

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. V mnohých bájích a mýtech světa se však často potkáváme také s různými zvířaty — skutečnými i nadpřirozenými, jako jsou například vlk, drak a bájná zvířata, o kterých lidé věřili, že jim pomáhají, anebo jim naopak škodí. Tato kniha nam pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo uchovává ve své paměti. Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit nebo znova oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současné konfrontuje s historickou faktografií.... celý text

Literatura světová Mytologie Pohádky a bajky
Vydáno: , Gemini (ČR)

Les loups, Mythes et légendes, Les dragons, Mythes et légendes, Les animaux fantastiques, Mythes et légendes, 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlci, draci, bájná zvířata. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (18)

marketa3815
27.03.2023 3 z 5

3 hvězdičky hlavně za ilustrace a nápad shromáždit mýty a legendy o některých zvířatech. Jinak je to napsáno opravdu zoufale, jako nějaký výcuc z wikipedie, člověk si po přečtení nepamatuje prakticky nic, a to je škoda, protože některé legendy, kdyby je napsal někdo jiný, by byly opravdu zajímavé.

Vilvit
10.02.2023 4 z 5

Nádherné ilustrace, poutavé příběhy pro děti, klasické i méně známé. Mám tuto sérii knih moc ráda! Redakce textu občas přehlédla nějaké překlepy či nesrovnalosti ve jménech.

daniel0980
04.11.2022 4 z 5

Draci 5*; Vlci 5*; Bajna zvirata 3*

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vlci, draci, bájná zvířata v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x