Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět přehled

Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462346/bmid_vlny-stesti-arnosta-lustiga-aneb-my-gzT-462346.jpg 5 2 2

Unikátní, vůbec první výbor z dosud nepublikovaných rozhovorů a rozhlasových relací světově uznávaného spisovatele Arnošta Lustiga z let 1953–2010 přináší nadčasové, stále platné úvahy o životě, svobodě, tvorbě i o tom, co si člověk musí za každou cenu udržet, a co naopak mít nemusí. Publikace mapuje prostřednictvím dobových publicistických textů i pozdějších Lustigových osobitých postřehů jeho novinářské literární začátky, vztah k pražskému jaru, emigraci a návrat po sametové revoluci, ale stejně tak jeho názory na výuku literatury a filmu a na jeho vlastní literární tvorbu. Kniha obsahuje odkaz na audiozáznamy s vybranými rozhlasovými relacemi včetně adaptací některých Lustigových literárních děl.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět. Přihlašte se a napište ho.

pablito
22.04.2022 5 z 5

Arnošt Lustig (a cokoliv o Arnoštu Lustigovi) nikdy nezklame! Začátek knížky byl pro mě náročný - jednak jsem nevěděl o Arnoštově komunistické minulosti a také jeho rozhlasové příspěvky z počátku padesátých let byly propagandistické a nudné. Nicméně pak se to rozjelo. Zejména pořady z doby po sametové revoluci byly zajímavé a plné myšlenek k zamyšlení.

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021

Kniha Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět v seznamech