Vodník přehled

Vodník https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508666/bmid_vodnik-BBI-508666.jpg 4 513 513

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vodník. Přihlašte se a napište ho.

TerkinKnižnySve
22.05.2024 5 z 5

Tereza Bartošová - Vodník

Počet strán: 304
Vydavateľstvo: @motto_redakce
Žáner: #detektivka

Druha kniha od autorky a moja tretia po Klekanici a Dcerinej kliatbe som sa konecne dopracovala aj k Vodníkovi.

To čo vyzeralo ako útek do rodnej zeme a nešťastná náhoda utonutím, bola nakoniec vražda?

Zamotané a pretkane osudy dvoch žien, ktoré sa poznali len z videnia no čo ich ešte spája?

Opäť ďalšia výborná detektívka z pera Českej autorky.

Už si konečne zvykám na tento štýl písania, kde absolútne nič s ničím nesúvisí a nakoniec len kukate, že čože?

Dvojicu detektivov som si veľmi obľúbila, vtipný, v celku agresori keď uz príde na vec a hlavne skvelý vyšetrovateľa.

Ema , oddaná kamarátka, ktorá si nedá povedať ani len po dobrom, nie to po zlom

Dej sa čital skvelo a keď uz som sa rozkukala kto kde s kým tak aj rýchlosťou blesku.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou
A za výbornú knihu @terka.bartosova.psani

Štafeta č. 178
Kniha č. 128/2024

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

#záhadnýprípad #zmiznutie

V brdském údolí bublá něco temnějšího než kalné vody rybníků.

Jidu
22.05.2024 4 z 5

Tak tohle byla skvělá detektivka! Zmizení kamarádky, mrtvola, divné vztahy ve všech směrech, tajemno, tohle já můžu.

Moc jsem si oblíbila detektivy. To byli opravdu sympaťáci a bylo super, že autorka mi je nepředstavila jen jako detektivy, ale také jako obyčejné lidi s rodinou, svými problémy atd. Moc jsem oběma fandila.

Co stojí za zmínku, tak je výběr jmen, které autorka pro postavy zvolila. Minimálně jedno mi zůstala v hlavě Nebudu říkat jaké, protože to když budete číst, tak fakt vyprsknete smíchy.

Samotný případ byl zajímavý, hodně neobvyklý, neodhalila jsem, co a kdo za tím přesně je. Také se mi líbí, že autorka nevymýšlela žádné překombinované bláznoviny a ten vrah byl vlastně dost logický, i když byl příběh originální. Já tyhle reálnější příběhy zkrátka můžu.

Tajemno, které je citelné už z anotace, prostupuje celou knihu. Pořád jsem si říkala, jestli tam teda nějaké nadpřirozeného bude nebo ne. A v jednu chvíli jsem fakt čekala pravého vodníka.

Malá výtka - postav bylo až moc. Těžce se v nich orientovalo a pořád přibývaly další a další. Zvažovala jsem, že si je už vypíšu a to nemám moc v lásce.
Jinak jsem spokojená a moc tuto českou detektivku doporučuji.

Silvie1991
07.05.2024 4 z 5

Další moje oblíbrná autorka.
Je to uvěřitelné, české, hezky se to čte.
Ještě mi chybí Klekánice k přečtení.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (březen)

15.03.2023

Kniha dvou cest, Dotek jako led a další knižní novinky (6. týden)

05.02.2023

Kniha Vodník v seznamech