Vojna a mír přehled

Vojna a mír
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539374/bmid_vojna-a-mir.jpg 5 183 183

Rozsáhlá čtyřdílná románová epopej Vojna a mír se odehrává na pozadí rozhodujících historických událostí (válka s Napoleonem I. Bonapartem (1769-1821), zejména jeho tažení do Ruska roku 1812, požár Moskvy a ústup francouzské armády). Tolstoj zde představil život soudobé ruské společnosti. Mezi hlavní postavy patří členové rodiny Bolkonských a Rostovovů. Do popředí vystupují především Andrej Bolkonskij, člověk střízlivý a energický, Pierre Bezuchov se svými ideály a zaujetím pro hledání pravdy a smyslu života, ale i Nataša Rostovová, či Marie Bolkonská, které autor zachytil s citlivým porozuměním pro ženskou psychiku.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: audiokniha , Radioservis

Война и мир , 1869

Interpreti: Eduard Cupák , Luděk Munzar , Jana Hlaváčová , Viktor Preiss , Miloš Nedbal

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vojna a mír. Přihlašte se a napište ho.

Jarmar
předevčírem

(SPOILER) Při čtení tohoto úchvatného románu se neubráníte touze, aby se Andrej konečně zbavil té aureoly neštěstí a smrti, která ho (s výjimkou pohledu na jarním listím obrostlého starého stromu) obklopuje neustále, aby Nataša konečně dospěla a aby se Pierre přestal na chvíli chovat jako naprostý ......, i když právě tyto silné emoce dokazují, jak mystrovsky jsou jejich osudy vykreslené. Ale to jak příběh těchto lidí rámuje popis bitev do nejmenších detailů, rozbor jejich příčin a následků, včetně například neuvěřitelné analogie mezi situací v Moskvě a úlem plném umírajících včel, vás naprosto dostane.

džejnyy
14.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Andreje budu ještě chvíli rozdýchávat. Tomu jsem ten šťastnej konec přála ze všech nejvíc.

karlonosik
04.04.2024 5 z 5

Naprostá klasika. Lidská přirozenost, vztahy, politika, náboženství, válka, zničující touha po majetku a slávě, to všechno tam je a mistrovsky. Jen upozornění - je to dlouhé. Doporučuji číst kontinuálně, jinak se začnete ztrácet ve jménech a postavách.

Možná také lepší nejprve číst Annu Kareninu (jako takový úvod do Tolstého tvorby) a pak až Vojnu a mír.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vojna a mír v seznamech

v Právě čtených16x
v dalších seznamech11x