Vstříc bouři přehled
Norman Ollestad
Jedná se o dobrodružný a psychologický příběh tehdy jedenáctiletého chlapce, který jako jediný přežil leteckou havárii. Kniha, která se hned po svém vydání setkala v USA s obrovským úspěchem, poutavě vypráví, jak autor přežil leteckou katastrofu, jak zpracovává smrt svého otce, který při ní zahynul a jaké následky to mělo pro jeho budoucí život. Kniha Normana Ollestada zaujala i filmovou společnost Warner Bros., která si na tento dobrodružný psychologický příběh koupila filmová práva.... celý text
Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: 2009 , PlejádaOriginální název:
Crazy for the Storm
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vstříc bouři. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (5)
Ja nevim, ale knizka se mi moc nelibila. Urcite Ollestadovi patri obdiv za to co dokazal, to bezesporu, ale styl vypraveni me proste moc nezaujal.
Ollestad hlavne vzpomina na svoje detstvi a tatu, ktery ho k temto sportum privedl.
Dobrá kniha,která mapuje vztah Normana Ollestada ke svému otci( a hlavně tedy k němu),matce a otčímovi.Své sportovní nadání pak zúročil ve chvíli,kdy letadlo(a on byl společně se svým otcem a jeho přítelkyní na palubě)havarovalo a on jediný přežil katastrofu.Jen to střídání příběhu,kdy vzpomíná na své dětství se scénami po havárii mi nevyhovovalo,jinak stojí kniha určitě za přečtení.70%.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Vstříc bouři v seznamech
v Přečtených | 14x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Knihotéce | 7x |
v Chystám se číst | 3x |
v Chci si koupit | 2x |
Kniha je bezesporu zajímavá. V době vydání knihy v originále bylo autorovi 42let. Vážně si byl schopen při psaní knihy vybavit takové detaily v době, kdy mu bylo jedenáct a méně let(mínus bod z pěti)? A navíc s místy sexuálním podtextem? (Právě ten podtext mi vadil a s ohledem na text z doby puberty/autor nemohl být v 11letech natolik sexuálně vyzrálý/, takže odebírám další bod z pěti.) Pochopím, že katastrofu si pamatuje velice detailně samotnou povahou dané události, ale tak podrobně zmapomané zážitky, které se staly před 30lety? Psal si snad průbězný deník? Proč knihu nevydal dřív? Nejspíš ho k tomu podnítila návštěva místa v roce 2006.
Moc se mi líbil optimistický přístup autorova otce, kdy dokázal na jakékoli situaci najít to pozitivní a s tím nabudit i svého syna. Nejsem zastáncem splnění tužeb rodičů skrz vlastní děti, ale zde sám autor po oné tragedii píše, že trávil volný čas "poflakováním" s přáteli, mu nepřinesl to, co zážitky s taťkou.
Přeskakování, tzv. roztříštěná posloupnost, mi místy také byla na obtíž, protože v daný okamžik čtenáře část příběhu zaujme a náhle je ve víru vzpomínek na dětství/na místě havárie, leč to nejspíš působí autenticky, neboť jak chlapec bojuje o život, myšlenky na otce mi hlavou nejspíš probíhají a možná tvoří jakousi obranu a sílu bojovat o záchranu.
SPOILER:
Jak to, že se pilot vydal trasou nedbaje předchozího, třikrát výslovného upozornění kontrolní věží? Notabene za takového počasí, jaké je nastíněné v knize?