Vyjednavač přehled

Vyjednavač
https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76380/vyjednavac-76380.jpg 4 426 426

Profesionální vyjednavač Quinn je pověřen jednáním s únosci syna amerického prezidenta. Tato funkce vyžaduje zkušenost praktického psychologa, odvahu vojáka i obratnost kriminalisty. V průběhu vyšetřování Quinn zjišťuje, že se ocitl v centru rozsáhlého spiknutí, jehož cílem je rozvrátit vztahy mezi velmocemi a znemožnit realizace velké odzbrojovací smlouvy, která by znamenala konec mnoha zbrojařských firem. Co proti tomu zmůže muž, zocelený válkou a nebezpečím, ale zcela sám…?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Negotiator, 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyjednavač. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (53)

PitoR
10.09.2024 5 z 5

Dohoda o odzbrojení!
„Pětačtyřicet let jsme mezi sebe stavěli zdi, přesvědčovali sami sebe, že ten druhý by nás mohl napadnout. A vybudovali jsme hory - hory oceli, zbraní, tanků, lodí, letadel a bomb. A zdi lží byly stále vyšší, aby ospravedlnili ty hory oceli. Jsou stále lidé, kteří tvrdí, že ty zbraně jsou nezbytné, protože jednoho dne je budeme potřebovat k vzájemnému zničení.“

Tohto anglického autora si postupne kompletizujem a doteraz ma ešte nesklamal. Tak je to aj v prípade tejto knihy. Napínavý politický triler, v ktorom sa dve svetové veľmoci dohodnú na výpomoci a určitých ústupkoch v rámci nekonečného zbrojenia. To však nevonia každému, či už na jednej alebo druhej strane a problémy na seba nenechajú dlho čakať. Niektorým ľuďom ide o všetko, synovi amerického prezidenta o život. V hre je prestíž, obrovské peniaze a moc, tak v Moskve ako i vo Washingtone…

„Celý tenhle národ je na peníze. To už nikdo nezmění. A vždycky byl a vždycky bude. Uctíváme Boha dolaru. V téhle zemi se dá koupit cokoli a kdokoli.“

Výborné, prekvapujúce a napínavé do poslednej stránky. Toto je Frederick Forsyth v tom najlepšom svetle!

Bedřich63
05.09.2024 5 z 5

Nebudu tuto knihu doporučovat ostatním čtenářům. Není to kniha pro běžné čtenáře komerční literatury. Přece jen autor má za sebou nekonečnou řadu zkušeností v oboru, který zůstává běžným lidem utajen. Většina lidí se o politiku nezajímá a tato kniha je především o politice.
Za mě perfektně strávený čas při čtení. Ten vhled do zákulisí politiky může být fikce, ale může mít i reálné základy.
Popisy měst a jejich místopis vypovídají o tom, že autor tato místa navštívil, nebo se s nimi aspoň důkladně seznámil.
Je to opět jedna z knih, kde hlavní hrdina cestuje napříč zeměmi a kontinenty, městy a horami, aby získal informace, které potřebuje pro své pátrání.
Když si do vyhledávače zadám pojem svině, nebo sviňa, tak se mi zcela jasně vyjeví výsledek........ politika je právě taková svin..
Takže za mě 5* a autora si nechávám v hledáčku i pro své další knižní zážitky.

borsalino_csfd
27.11.2023 5 z 5

Takové knížky mám rád. Chytí a nepustí. Prostě je musím dočíst i když musím ráno brzy vstávat. Vyjednavač je přesně ta knížka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vyjednavač v seznamech

v Právě čtených7x