Vzácná památka v jihočeském Doudlebsku přehled

nehodnoceno
Vzácná památka v jihočeském Doudlebsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458847/bmid_vzacna-pamatka-v-jihoceskem-doudleb-6pr-458847.png 0 0 0

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzácná památka v jihočeském Doudlebsku. Přihlašte se a napište ho.

Sisssi
19.11.2020

Doporučuji jako kuriozitu pro poučené čtenáře. Autor se naivně domnívá, že Doudleby jsou centrum doudlebského kmene, které spolu s ostatními, menšími hradišti tvoří obranné pásmo proti zahraničnímu (samozřejmě čistě německému) nepříteli, myslí si, že z obránců těchto hradišť pak vzešli Chodové, považuje jih Čech za doménu Slavníkovců, přisuzuje tehdejším jihočeským Slovanům nejen jakýsi "zemský sněm" a neobyčejně demokratickou společnost, ale bezmála i ústavu. Neméně naivně věří tomu, že ony sněmy, volby vládců i jejich nastolování se odehrávalo na malebném shluku kamenů u Hrádku a pohanská víra tu byla zakořeněna tak silně, že jako reakce na její potlačování tu nakonec vzniklo husitství (míněno v Trocnově). V knize je možno najít i mnoho dalších kuriozit, zarážející však je, že mnoho dnešních autorů z těchto knih dosud nejen čerpá, ale dokonce jim i věří.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzácná památka v jihočeském Doudlebsku v seznamech

Autorovy knížky