Vzdušné zámky přehled

Vzdušné zámky
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416816/bmid_vzdusne-zamky-KQz-416816.jpg 4 2 2

Píše se rok 1946. Od konce války uplynul právě rok. V malém středočeském městě nedaleko Prahy se mladí manželé se dvěma dětmi rozhodují, že se přestěhují do Sudet, kde se po odsunu německého obyvatelstva uvolnilo hezké hospodářství. Brzy po příjezdu však zjistí, že situace v pohraničí je daleko horší, než čekali. Jak bude vypadat jejich život v nové domovině, poznamenané násilím, intrikami a chamtivostí? Prosadí se v drsném prostředí? A nezapomenou, jak je pro život důležitá láska?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzdušné zámky. Přihlašte se a napište ho.

daza.dt
12.05.2020 3 z 5

Od knihy jsem nic nečekala a mile mě překvapil úhel pohledu obyčejných lidí (kteří, byli znechuceni chováním některých svých sousedů za války a nedovedli si představit s nimi dál žít po jejím konci). Chtěli žít s čistých stolem od začátku - nově. Následné vyrovnávání se s realitou a poválečnými stavy společnosti. Škoda, že je knížečka ten tenká - myslím, že by stálo za to, ji více propracovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzdušné zámky v seznamech

2014  64%100 000 slov: Antologie toho nejlepšího z nakladatelství E-knihy jedou