Vzpomínky na blázinec přehled

Vzpomínky na blázinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405252/bmid_vzpominky-na-blazinec-GD1-405252.png 4 3 3

Jak název napovídá, jedná se o nevšední vyprávění autorčiných vzpomínek na pobyt v psychiatrické léčebně.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínky na blázinec. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

RMarkéta
18.12.2019 5 z 5

Jen tak dál, psychiatrii je potřeba oddémonizovat, odtabuizovat a odstigmatizovat. Takových osobních spovědí, osobních zkušeností si velmi vážím a ocěňuji to, že s tím člověk dokáže jít na světlo. Vidět některé věci s nadhledem a udělat si z toho i legraci, i když jsou vážné. Chápu, že je to velmi těžké. Mám k této chorobě taky velmi blízko. Vím, jaké jsou poměry v těchto zařízeních a jak se chovají někteří lékaři a ošetřující personál a pacienti. Vlastním výtisk s věnováním a podpisem paní autorky. Hezky se ta útlá knížka četla. Je moc dobře, že ty vzpomínky jsou napsány syrově a neopracované. Přidává to na autentičnosti a realitě. Nic vybásněného a vyumělkovaného.

JoeSurikata
17.03.2019 3 z 5

Útlá knížečka je vlastně jakousi terapií formou osobního deníku. Místy je to vtipné, místy mi sarkastický popis poměrů v českých psychiatrických léčebnách připomněl určité vlastní (profesní) zkušenosti z podobného prostředí. Celkově je text hodně syrový, neopracovaný, což mu neubírá na autenticitě. Smysl má však hlavně asi pro autorku samotnou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpomínky na blázinec v seznamech

Autorovy knížky

Mirka Dušínová