Za časů přemyslovských králů přehled

Za časů přemyslovských králů https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86833/bmid_za-casu-premyslovskych-kralu-fCV-86833.jpg 4 3 3

Zradila krále Přemysla Otakara II. na Moravském poli přilba? Připravoval Záviš z Falkenštejna královraždu? Byl Václav II. světec, nebo darmošlap? Odpovědi na mnohé otázky z období, kdy vládlo posledních pět přemyslovských králů, hledá autorka na základě kronik, listin, legend, archeologických výzkumů i nejnovějšího bádání. Vypráví příběhy milovaných i zavržených královen či českých světic Anežky a Zdislavy. Rozplétá intriky při volbě římských králů, líčí složitou cestu Přemysla Otakara I. k dědičné královské hodnosti nebo prozíravý postup Václava I. proti tatarskému nebezpečí. V knize, která navazuje na úspěšný titul Za časů přemyslovských knížat, ožívá doba dramatického 13. století. Měnil se život na vesnici, stavěly se hrady a zakládala města. Vyrůstaly nové kláštery, šlechta se drala na výsluní moci.Bohaté stříbrné doly otevřely českým králům cestu také k polské a uherské koruně. Země prožívala hluboký úpadek za braniborského řádění i obdiv ostatních panovnických dvorů za slavné korunovace Václava II. Strhující vyprávění potěší každého, kdo se chce dozvědět víc zajímavostí o českých dějinách.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za časů přemyslovských králů. Přihlašte se a napište ho.

inikori
06.03.2012 4 z 5

Nejsem historik, takže nemohu posuzovat odbornou stránku knihy. Autorka vychází především ze Zbraslavské kroniky, kterou hojně cituje a zároveň často s pravdivosti napsaných informací polemizuje.
Kniha se čte dobře, a dozvěděl jsem se spoustu věcí, které by člověk prostě měl vědět (např. původ různých řádů, vznik měst, těžba stříbra, vzlety a pády panovníků atd. atd.)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za časů přemyslovských králů v seznamech