Za pět let přehled

Za pět let
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469949/bmid_za-pet-let-1KB-469949.jpeg 4 670 670

Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak – divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho jiného. V den zásnub se však Dannie zdá zvláštní a velmi živý sen. Vidí se v jiném bytě o pět let později s úplně jiným mužem. Po nějakém čase jí Bella představí svůj nový objev, architekta Aarona Gregoryho a muže z jejího snu. Dannie se stává svědkem toho, jak se Bella poprvé doopravdy zamiluje, a svoje tajemství si nechává pro sebe. Krátce potom se jí ale Bella svěří se zdrcující zprávou, která jim všem nadobro změní život. Za pět let je nezapomenutelný příběh lásky plný radosti, ale i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze nelítostného osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

In Five Years, 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za pět let. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (206)

Kamchaa
včera 5 z 5

Pláču. . . Od půlky do konce knihy. Tak krásně vyprávěný, ale tak smutný příběh. Tolik momentů, které nutí přemýšlet. Tolik emocí, tolik naděje, tolik utrpení.. tolik..
života

mstychov
včera 5 z 5

Hlavní hrdinka Dannie získává práci v prestižní právnické firmě. Krátce na to se i zasnoubí se svým přítelem Davidem. Oba jsou velice pracovně vytížení. Mají se ovšem rádi a svůj život mají do detailu naplánovaný.

Vše by bylo sluncem zalité, kdyby se Dannie nezdál sen, jak se probudí v jiném bytě s jiným mužem a jiným prstenem na ruce. Dannie je z toho v šoku a neváhá vyhledat psycholožku, aby jí pomohla. Té se vypovídá, ale zatím k řešení nedochází.

Život plyne dál. Dannie občas myslí na zvláštní sen, ale jinak si snaží užívat života. V práci jí to vychází, s Davidem klape (i když svatbu zatím nemají čas plánovat) a stále zůstává v kontaktu se svou nejlepší kamarádkou ze základky Bellou.

Jakmile ovšem nastane den, kdy se setká s mužem ze svého dávného snu, pomyslná idylka končí.

Jak to dopadne s Dannie a Davidem? Kdo je tajemný neznámý? Jde žít dál jako dřív, když se vám ve snu zhroutí dosavadní život?

Knížku jsem slupla jako malinu. Tohle byl příběh podle mého gusta. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku i její nejlepší kamarádku. David byl takový ťuňťa… mouchy snězte si mě. Ale to na tom bylo top. Knížka se nedala odložit. Rovnou říkám, že si vyhraďte na čtení víkend. A ten závěr? To jako bylo co?

Upozornění: Nejedná se o oddechové čtení. V knížce se řeší závažná témata.

Oblíbené věty z knihy:
,,Snaž se neumřít, když tě doprovázím, jo?
Jak snadné je zapomenout, že je to pěkná, načančaná lež.
Vypadá unaveně, stažený do sebe, jako by měl stejnou teplotu jako jídlo před námi.
Láska nepotřebuje budoucnost.

Marie56
10.09.2024 5 z 5

Silný příběh přátelství, zkoušeného novou (těžkou) životní situací. Víc prozrazovat nechci. Určitě doporučuji.

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

14.05.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (duben)

15.04.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Láska nepotřebuje budoucnost.

Kniha Za pět let v seznamech

v Právě čtených9x
v dalších seznamech5x