Zabijaci v móde: Ako nás otravuje toxická móda a čo proti tomu môžeme robiť přehled

nehodnoceno
Zabijaci v móde: Ako nás otravuje toxická móda a čo proti tomu môžeme robiť
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541333/bmid_zabijaci-v-mode-ako-nas-otravuje-toxicka-moda-a-co-prot.jpg 0 0 0

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké nebezpečné účinky má vaše oblečenie na zdravie? Americká investigatívna novinárka Alden Wicker prináša šokujúcu knihu, v ktorej odhaľuje skutočnú cenu toxických a do značnej miery neregulovaných chemických látok, ktoré sa nachádzajú vo väčšine našich odevov. Autorka upozorňuje na etické problémy týkajúce sa pracovných podmienok v rozvojových krajinách, ako aj laxných environmentálnych noriem a v neposlednom rade poukazuje na problematiku textilného odpadu, ktorý sa hromadí v najchudobnejších krajinách. Rozpráva príbeh o neregulovaných toxických chemických látkach, ktoré sa práve teraz nachádzajú aj vo vašom šatníku, a povie vám, ako a prečo vám škodia a čo s tým môžete urobiť. Kniha Zabijaci v móde odhaľuje, ako výrobcovia odevov už viac ako 150 rokov úspešne zametajú obavy spotrebiteľov pod koberec, a ukazuje, ako syntetická móda a farbivá vyrobené z fosílnych palív úzko súvisia s nárastom autoimunitných chorôb, neplodnosti, astmy, ekzémov a ďalších ochorení. V skutočnosti existuje len slabá alebo žiadna regulácia oblečenia a textílií, ktoré každý deň nosíme – od uniforiem či rýchlej módy cez outdoorové vybavenie až po rúška, ktorých používanie sa v posledných rokoch mimoriadne rozšírilo. Alden Wicker vysvetľuje, ako sme sa sem dostali, čo je v stávke a čo všetko môžeme urobiť v boji za bezpečný a zdravý šatník pre všetkých.... celý text

Literatura faktu Zdraví Žurnalistika, publicistika
Vydáno: , N Press

To Dye For: How Toxic Fashion Is Making Us Sick - and How We Can Fight Back, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zabijaci v móde: Ako nás otravuje toxická móda a čo proti tomu môžeme robiť. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zabijaci v móde: Ako nás otravuje toxická móda a čo proti tomu môžeme robiť v seznamech

látky, textil oděvní průmysl textilní průmysl zdravotní aspekty

Autorovy knížky

Alden Wicker
americká
2024  0%Zabijaci v móde: Ako nás otravuje toxická móda a čo proti tomu môžeme robiť
Skrýt reklamy