Nahé slunce přehled

Nahé slunce
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2315/bmid_nahe-slunce-JLo-2315.jpg 4 350 350

Romány o robotech série

Po úspěšném objasnění vraždy Vesmířana na Zemi je Elijáš Baley požádán, aby vyřešil další případ – vraždu na Solarii, světě izolovaných panství, jejichž obyvatelé se spolu fyzicky téměř nesetkávají. Baley pozoruje první známky úpadku Vnějších světů. Stagnace dlouhověké kultury závislé na robotech je zřejmá a na Solarii je situace nejvážnější. Země poprvé svitla naděje vymanit se z nadvlády Vesmířanů a začíná snít o nové expanzi…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

The Naked Sun, 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nahé slunce. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (45)

Roselunda 1928
30.08.2024 4 z 5

Autor velmi vtipně a svěže předkládá příběh, na kterém krásně ukazuje úskalí společnosti spoléhající se na roboty - kreativní, zábavné, skvělá oddechová četba, která vás zároveň donutí zamyslet se nad technologií a jejími úskalími. Jeho vize, jak technologie může ovlivňovat každodenní život, je nečekaně přesná.

_jukL
26.08.2024 5 z 5

Nahé slunce a Asimov začíná šít do teorie rozvoje robotiky a sociálních dopadů nadužívání robotických prostředků. Zároveň nemá problém srovnat asociální a odlištěnou Solárii s přelidněnou Zemí, která je jí pravým opakem - riziko vnímá stejně a nezná východisko, než se vydat vstříc do prázdnoty vesmíru.

Detektivka je tak opět akorát ve středobodu knihy s lehkým vyosením, klasicky zprvu zmatený Baley střílí od boku a posouvá se vlastně všechno, krom samotného případu. Samotný příběh je tak méně dramatický a odvážný jako ten v Ocelových jeskyních, ale nálož zbytku to dostatečně vynahrazuje.

Disease
18.07.2024 5 z 5

Kdysi mi to přišlo slabší než Ocelové jeskyně, teď po letech jsem docenil parádní detektivní zápletku a odlišnost dvou světů.

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

Knižní novinky (5. - 10. 11.)

03.11.2012

Ale já nechci, abys letěl. Není to přirozené. Proč raději nejedeš?

Ale já přeci nemůžu opustit Zemi!

Člověk přeci ani nemohl přátelsky milovat Daneela Olivawa, který vůbec nebyl člověk, ale robot.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Nahé slunce v seznamech

v Právě čtených1x