Zabiť matku přehled

Zabiť matku
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409691/bmid_zabit-matku-lzM-409691.jpg 4 2 2

Príbeh o tom, ako detstvo a vzťah s rodičmi predurčuje výber partnerov a milostné vzťahy v dospelosti. Korene však treba hľadať ešte hlbšie, v predošlých generáciách. Hlavná hrdinka je moderná Európanka, ktorá je na ceste hľadania vlastnej identity. Jej putovanie na počiatok, kde všetko začalo, sprevádzajú neurózy, ktoré niekedy vyvolávajú humorné situácie. Je to príbeh o tom, že ak sa človeku včas nepodarí oslobodiť od vlastnej matky, môže to dospieť až do tragédie antických rozmerov. Autorka knihy ironizuje zaužívané psychologické metódy, ktorými sa ľudia snažia rýchlo a bez námahy vyriešiť svoje ťažkosti a cestu vidí jedine v bolestnom ponorení sa do hĺbky. V rozprávaní využíva magické prvky a nevyhýba sa tabuizovaným témam, o ktorých sa v dobrej spoločnosti nehovorí. Novela je sondou do generácie súčasných tridsiatnikov.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Marenčin PT

Zabiť matku , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zabiť matku. Přihlašte se a napište ho.

adorjas
21.01.2024 3 z 5

Celý čas som si hovorila- je to dobré? Je to brak? Je to kvalitka? Preto ju mali v obchode za taký lacný peniaz? A nakoniec môj verdikt po dočítaní? Knihu si dajte na jeden záťah, ak totiž medzi ňou vynecháte hodiny či dni, tak sa nedostanete opäť do jej atmosféry. Autorka tam vkladá veľa odkazov na literárne diela (napr. Ovídiove Premeny a ďalšie). Vadilo mi tam veľa magrealu a vidiny hlavnej postavy ma priam rozčuľovali. Aj to konečné rozuzlenie jej detskej traumy bolo také okato zjednodušujúce, ale budiž- konečne žiadne zneužívania a podobné veci, ako v iných tuzemských knihách. Niektoré myšlienky zarezonovali ako napríklad: Človek je jediný tvor, ktorý sa bojí toho, čo má pred sebou.

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Zabiť matku v seznamech