Zakázaná žena přehled
Verena Wermuth
Válka na Blízkém východě, zmařené atentáty v Londýně a stín 11. září nás stále znovu budou vracet k tématu vztahu mezi muslimy a křesťany, jejich mentalitami, vztahu mezi arabským a západním světem. Svou knihou neměla autorka v úmyslu zdiskreditovat islámskou víru ani ji zrazovat. Všechny události vylíčila, jak se opravdu odehrály. Z důvodů ochrany osobnosti šejcha Chálida, jeho rodiny a celého šejchanátu byla jména osob a částečně i míst pozměněna. K osobnosti Chálida (pseudonym) Jeho výsost šejch Chálid bin Sultán Al Rašíd pochází z jedné ze sedmi panovnických rodin Spojených arabských emirátů. Dnes stojí vzhledem k mocenskému postavení, svému podílu na velkorysých stavebních projektech a cestách do zahraničí stále víc v centru mezinárodního zájmu a pozornosti veřejnosti. Nakladatelství jsou známa všechna pravá jména a místa příběhu. Zavázalo se k mlčení.... celý text
Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: 2009 , Ikar (ČR)Originální název:
Die verbotene Frau, 2007
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zakázaná žena. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (11)
Další kniha o soužití dvou lidí ze dvou odlišných kultur, kterých je na našem trhu už celkem nepřeberné množství. Kniha je napsána dle skutečných událostí, to vždycky vítám, ale toto mne opravdu nebavilo.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Zakázaná žena v seznamech
v Právě čtených | 1x |
v Přečtených | 55x |
ve Čtenářské výzvě | 2x |
v Doporučených | 2x |
v Knihotéce | 12x |
v Chystám se číst | 9x |
v Chci si koupit | 3x |
Autobiografický příběh ženy, která popsala příběh lásky s arabským šejchem, který jí od samého počátku zatajoval svůj původ.
Seznámili se v jazykové škole v Anglii, když Vereně bylo 23 let. Chálid byl o několik let mladší, ale nikdy jí svůj skutečný věk neprozradil. Verena ho pokládala za chlapce z nepříliš bohaté rodiny ze Spojených Arabských Emirátů.
Po skončení tříměsíčního kurzu se jejich cesty nuceně rozešly. Chálid nastoupil sedmileté univerzitní studium v USA. Verena se pokoušela zapomenout odjezdem za prací do Řecka.
Jejich bolestivá láska trvala jedenáct let, od roku 1979 do roku 1990. Za ta léta se znovu setkávali a loučili. Verena se snažila zapomenout, stejně jako on, než se opět sešli.
Rozdíl v jejich světech a kultuře byl obrovský. Často dělala chyby a přehmaty při společných setkáních, ať to bylo u nich ve Švýcarsku, u něho v Emirátech, nebo v Egyptě. Teprve po létech se dozvěděla, že Chálid nepochází z chudé rodiny, nýbrž patří do vysoce postavené rodiny šejchů, do vládnoucí rodiny jednoho ze sedmi arabských emirátů. Jeho osud byl už od dětství zpečetěn. Musel se podřídit přání rodinného klanu, aby se oženil s dívkou, kterou mu otec vybral.
Bránil se tomu až do samého konce. Verena se nikdy nesmířila s tím, aby byla tajnou ženou vysoce postaveného šejcha. Trvalo jí moc dlouho, aby to pochopila a nadobro z jeho života odešla.
Kniha byla zajímavá, dobře se četla, dost jsem se dozvěděla o životě v zemi arabské islámské kultury. Proto nepochopím, jak mohla autorka tak dlouho věřit, že Chálid je chudým hochem bezvýznamných rodičů. Takoví by těžko mohli svého syna poslat na sedm let studia do Ameriky, a předtím na jazykové studium do Anglie. Chálid ji vroucně miloval, ale na druhé straně bral všechny vážné věci s humorem a dlouho jí neprozradil, jak moc je jejich situace neřešitelná a bezvýchodná.