Základy astronomie v příkladech přehled

Základy astronomie v příkladech
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398040/bmid_zaklady-astronomie-v-prikladech-XVx-398040.jpg 4 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Základy astronomie v příkladech. Přihlašte se a napište ho.

Kluvo
05.12.2021 4 z 5

Kniha na dlhé zimné večery. Pred každou kapitolou je nevyhnutné teoretické minimum a nasledujú príklady - zopár riešených, ostatné majú napísané len výsledky. Človek po preriešení pochopí ako sa počíta v sférickej astronómii, na čo všetko môžete použiť Keplerove zákony, ako narábať s magnitúdami a mnoho ďalších vecí. Kniha bola písaná keď ešte kalkulačky neexistovali = v čase logaritmických a dokonca goniometrických tabuliek, takže v súčasnosti je riešenie mnohých príkladov podstatne rýchlejšie a jednoduchšie než v 70tych rokoch. Ale stále je to dobrý tréning pre mozgové bunky. No a čitateľ môže o to lepšie oceniť, ako nám tie kalkulačky zjednodušili život a o to viac obdivovať celé generácie starých majstrov, ktorí nám vybudovali matematiku, fyziku a astronómiu bez elektroniky (mnohí dokonca len pri sviečkach).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Základy astronomie v příkladech v seznamech

v dalších seznamech1x

astronomie