Smrt staré posluhovačky přehled

Smrt staré posluhovačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232/bmid_smrt-stare-posluhovacky-HDZ-232.jpeg 4 645 645

Hercule Poirot série

V Broadhinny, poklidné anglické venkovské obci, „žijí nóbl lidi,“ jak tvrdí paní poštmistrová Sweetimanová. Zaběhnutý řád sice naruší vražda staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Tak je to v pořádku – anebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má své pochybnosti, a když se s nimi svěří slavnému detektivovi Hercule Poirotovi, který se nemůže smířit s nudným nicneděláním na zaslouženém odpočinku, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Mrs McGinty's Dead, 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt staré posluhovačky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (100)

Verrrunka
24.09.2024 2 z 5

Tenhle díl s Herculem nepovažuju až za tak zdařilý, opět se opakuje ten samý vzorce na okruh podezřelých, tentokrát mě ani ten motiv nijak extra nenadchl… Postavy mi dost splývaly. Samozřejmě to bylo velmi čtivé a svižné, ale brzy bude zapomenuto.

Hoblinka
08.09.2024 5 z 5

Velice čtivé. Ani náhodou jsem neodhalila, kdo je vrah.

SBH
07.09.2024 4 z 5

(SPOILER) Co dodat k této ikonické klasice? Vlastně docela dost. Ačkoli je čtení autorů z povinné četby po letech stresující, protože se ukáže, jak mizerně je to vlastně napsané, tak tentokrát jsem byla velmi příjemně překvapena. Kniha je zábavná, velice čtivá a opravdu vtipná. Nad Poirotovými poznámkami jsem často vyprskla smíchy.
Světoznámý detektiv představuje opravdu vděčnou svéráznou figurku, kterou můžete stejným dílem milovat i nenávidět. Scházel mi Hastings, nevím, zda jej autorka v tomto díle již neposlala na odpočinek, nebo co vlastně jeho nepřítomnost způsobilo. Tohle je jedna ze dvou závad, které musím zmínit. Ačkoli se jedná o sérii, Poirotovy osudy jsou umně zatlačeny do pozadí a jediné, na co se soustředíme, je vyšetřování poněkud zvláštní vraždy.
Teda ona by nebyla zvláštní, kdyby vyšetřující policista nenaslouchal svému tušení. Naštěstí, protože odsouzený pochopitelně nebyl vinen.
Ovšem dostáváme se k druhé, podstatně významnější závadě. Kromě Poirota byly všechny ostatní postavy naprosto šablonovité. Neprávem odsouzený proti svému osudu neprotestoval. Podezřelé osoby z vesnice mi splývaly, ani jedna se výrazněji nevyprofilovala.
Jinak samotné pátrání jsem si užívala, i když ten překvapivý moment, který Herculovi napověděl, by mi zůstal utajen, protože o této skutečnosti zhola nic netuším.
Takže až na guláš v postavách to byla zábava, takže za čtyři a doporučuji.

Pasažér, Zmije a další knižní novinky (34. týden)

20.08.2023

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha Smrt staré posluhovačky v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených1 077x