Ze života hmyzu přehled

Ze života hmyzu
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387465/bmid_ze-zivota-hmyzu-Vy1-387465.jpg 4 558 558

Komedie o třech aktech s předehrou a epilogem. V alegorickém zrcadle hra ukazuje pozemské nešvary, politikaření a války přenesené do světa drobného hmyzu. 2. vydání. V témže nakladatelství a témže roce 1932 vyšlo ještě 3. vydání.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ze života hmyzu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (48)

Aleshgang
28.07.2024 5 z 5

Rozhodně zajímavá hra z pera bratří Čapků. Rychlovka na jeden večer. Říkal jsem si že to bude dětinské, z názvu, ale ono ne. Vlastně každá část knihy ukazovala na cosi jiného z lidských vlastností s přirovnáním k hmyzu. V předehře to bylo jakési, když to tak řeknu delirium, první dějství ukazovalo lásku, druhé zase vlastnictví, třetí vládu nad světem a epilog byl na zamyšlení nad životem a smrtí. Kniha se mi líbila a patří k mým nejoblíbenějším hrám Karla Čapka.

StrYke
01.07.2024 4 z 5

Zajímavá divadelní hra se spoustou paralel mezi lidským a hmyzím chováním, která nutí jednoho k zamyšlení. Musím ale poznamenat, že zatímco psaná forma mě bavila a přečetl jsem ji za pár dní, záznam divadelního představení mě nijak zvlášť nezaujal a vypnul jsem ho již během prvního dějství.

Naďa2411
15.05.2024 5 z 5

Zajímavý námět v této dramatické aknize: Tulák a hmyz který mluví a uvažuje jako člověk. Život: pořád je co dělat......hledání smyslu....
Líbilo se mi.

Více než 100 dalších eknih zdarma...

02.12.2019

Kniha Ze života hmyzu v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech8x