Hrobky Atuánu přehled

Hrobky Atuánu
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107172/bmid_hrobky-atuanu-65afd65291fb6.jpg 4 304 304

Vzali jí vše: domov, rodinu, dětství. Dali jí jméno Arha, Pozřená, a zasvětili její život starodávným, bezejmenným silám země. A jako velekněžka musela přebývat v Místě hrobek v atuánské poušti. Jednoho dne se do jejího království, nekonečného labyrintu podzemních tmavých chodeb, vkradl zloděj, aby pátral po zlomeném prstenu Erretha – Akbe. Tím zlodějem byl mladý čaroděj Ged…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , AF 167

The Tombs of Atuan , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrobky Atuánu. Přihlašte se a napište ho.

Sitting-Bull
13.04.2024 2 z 5

Jak píši již u prvního dílu, hodně jsem se na tuto "legendární autorku" těšila. Ani v tomto dílu mě však autorka nedokázala plně zaujmout a knihu jsem dočetla jen proto, abych ji, jako chronický dočítač, dočetla. Začátek knihy byl ještě větším zklamáním, než první díl. Trochu více mě začala bavit ve chvíli, kdy byl Gad zavřen v podzemí, ale s odchodem z podzemí to zase kleslo k šedivé průměrnosti prvního dílu. K dalším dílům série se již vracet nehodlám, je plno knih, které mi sednou mnohem více.

Denča__02
03.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Narozdíl od 1. dílu byl podle mě tento díl horší.
Hlavní hrdinka mi byla trochu nesympatická. Děj mě tolik nenadchnul a kdyby se neobjevil Ged nejspíš bych Atuánské hrobky odložila.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila atmosféru a samotnou zemi Atuánu.
Od 2. dílu jsem očekávala něco jiného a bohužel to ve mě nezanechalo tolik emocí jako Čaroděj Zeměmoří.
3.5
Země je krásná, zářivá a vlídná , ale to není všechno. Dovede být i strašlivá, temná a krutá. Zelenou loukou se nese nářek umírajícího králíka. Hory svírají v dlaních skrytý oheň. V moři jsou žraloci a v lidských očích krutost. A tam, kde lidé tyto věci uctívají a koří se jim, tam se rodí zlo.„

Luigi1
09.02.2024 4 z 5

Jsem velice spokojen dobře se to četlo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hrobky Atuánu v seznamech

v Právě čtených3x