Ženy a moc: Manifest přehled

Ženy a moc: Manifest
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447712/bmid_zeny-a-moc-manifest-Jrv-447712.jpg 4 34 34

Najznámejšia odborníčka na históriu antického Grécka a Ríma Mary Beard je aj feministka. So suchým humorom sa vracia k rodovým problémom a ukazuje, ako sa história zachovala k mocným ženám. Ako príklady používa postavy z antiky až po súčasnosť, píše o ženách od Medúzy a Atény po Theresu Mayovú a Hilary Clintonovú, skúma kultúrne korene mizogýnie, hlas žien vo verejnom priestore, kultúrne predsudky týkajúce sa ženského vzťahu k moci a spôsob, akým mocné ženy vzdorujú obmedzeniam mužských vzorcov.... celý text

Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Inaque

Women & Power: A Manifesto, 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ženy a moc: Manifest. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

AbsolutníHrobař
21.03.2024 5 z 5

Kratší "odpočinkové" feministické čtení akorát do vlaku. Pokud jste víc obeznámeni s feministickou literaturou, nenajdete tam nic úplně objevného, ale hezky se to čte.

Luci-_-
04.10.2021 5 z 5

Kniha zaměřená na utlačování a umlčování žen s pěknou řádkou příkladů z historie.

adorjas
28.04.2021 2 z 5

Beard je odborníčka na antiku a pomocou nej manifestovala, akými spôsobmi sú ženy naďalej verejne umlčované. Kniha je kratučká, prelúskate za 1-2 hodinky a v podstate je text prenesením súboru jej prednášok. Na prečítanie OK, ale čakala som niečo iné.

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Ženy a moc: Manifest v seznamech