Židovské anekdoty přehled

Židovské anekdoty https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74377/bmid_zidovske-anekdoty-664605280a461.png 4 73 73

Židovské anekdoty vydal Poláček v lednu 1933 v orbisovské edici Veselá mysl. Otiskoval je však už dříve v humoristickém časopise Dobrý den, jehož byl vedoucím a odpovědným redaktorem v letech 1927-1930. Poláček ve své tvorbě vždy stavěl na dokonalé znalosti prostředí, o kterém psal, a dokázal věrně zachytit postavy i situace. Židovské anekdoty vycházejí z jeho častých návštěv pražské židovské společnosti. Nejvíce anekdot je věnováno šnorerům, finančním otázkám, na druhém místě jsou námluvy a rodinný život a na třetím historky kolem rabínů a víry. Další anekdoty se týkají obchodu nebo otázek souvisejících se smrtí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Židovské anekdoty. Přihlašte se a napište ho.

DominaCZ
28.12.2023 odpad!

Mám verzi s děsivým přebalem jakoby sjetýho chlapa čili mínus už za to.
Ne není to o nepochopení nebo tak...je to o tom že tehdejší "vtipy" a úroveň žertů prostě vtipná nebyla. Trefný kydy se z toho staly až s modernou, která dovolila více odvážnosti.
Takže ne, tady opravdu není čemu se byť jen pousmát.

Andyska007
05.12.2022 5 z 5

Mám ráda židovské anekdoty... Říkala jsem si, že musím omezit čtení příšerných zpráv na internetu v mobilu před spaním. Každý večer jsem přečetla pár anekdot a hned se lépe usínalo.

dagmar5477
04.11.2022 2 z 5

Spíše než anekdoty mi to přišlo jako krátké historky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Židovské anekdoty v seznamech

v dalších seznamech1x