Žijeme lidsky? Reforma bydlení 1914–1948. Svaz československého díla přehled

nehodnoceno
Žijeme lidsky? Reforma bydlení 1914–1948. Svaz československého díla
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541272/bmid_zijeme-lidsky-reforma-bydleni-1914-1948-svaz-ceskoslove.jpg 0 0 0

Souhrnná publikace vůbec poprvé představuje Svaz československého díla v průběhu třiceti let jeho existence, kdy výrazně modernizoval nejen oblast bydlení a architektury, ale také užitkových předmětů, hraček, grafického a výstavního designu. Jeho členy byli pokrokoví představitelé architektury a designu meziválečného Československa jako Pavel Janák, Ladislav Sutnar, Hana Kučerová-Záveská a další. Mezi nejvýznamnější aktivity patří výstavba prvních československých funkcionalistických osad v Brně (Nový dům, 1928) a v Praze (Baba, 1932), zejména pak Dům uměleckého průmyslu v centru Prahy. Publikace seznamuje s projekty prostřednictvím renomovaných českých a slovenských autorů a názorně ilustruje vynikajícími dobovými fotografiemi od Josefa Sudka, Jaromíra Funkeho, Františka Illka, Alexandra Paula a dalších.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žijeme lidsky? Reforma bydlení 1914–1948. Svaz československého díla. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žijeme lidsky? Reforma bydlení 1914–1948. Svaz československého díla v seznamech