Život a dielo Martina Rakovského, I. diel přehled

Život a dielo Martina Rakovského, I. diel
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403253/bmid_zivot-a-dielo-martina-rakovskeho-i--eSP-403253.jpg 5 1 1

V tejto monografii ide o komplexný pohľad na život a dielo Martina Rakovského, spracovaný na pozadí dobových spoločenských a kultúrnopolitických pomerov. Autor sa usiluje chápať Rakovského dielo v kontexte humanistickej literatúry, pričom venuje náležitú pozornosť vplyvom a inšpiračným zdrojom v širších nadnárodných súvislostiach. V takto koncipovanom diele vyniká Rakovského osobitnosť a jeho prínos do vývinu slovenskej literatúry.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život a dielo Martina Rakovského, I. diel. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

kirkous
26.01.2022 5 z 5

Díky marginálnímu odkazu jsem se dostal k této knize a vskutku zírám. Okál, o jehož erudici jsem nikdy nepochyboval, velice detailně a poctivě na celkem velké ploše a výhradně na základě analýzy primárních textů popisuje život a dílo slovenského renesančního humanisty, o kterého bych jinak asi vůbec nezavadil. Tak to je vzorové.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život a dielo Martina Rakovského, I. diel v seznamech