Život plný dobrodružství - Světem křížem krážem přehled

Život plný dobrodružství - Světem křížem krážem
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452349/mid_zivot-plny-dobrodruzstvi-svetem-kri-4Sb-452349.jpg 3 7 7

Leoš Šimánek dělá neobvyklé věci, které s sebou přinášejí i neobvyklá dobrodružství! Po sedmidílné řadě autobiografických cestopisů se rozhodl pokračovat stylem interview a sepsat svoji kompletní autobiografii. Tentokráte se Leoš s manželkou Lenkou nesetkal jako předtím jen s mladším bratrem a švagrovou na chalupě v Orlických horách. Pozval i svého staršího bratra s manželkou a sestru s chotěm na chalupu do Rtyně v Podkrkonoší, kterou jako zavedený penzion převzali po Lenčiných rodičích. Bylo dohodnuto, že pobudou tak dlouho, dokud jim Leoš nevylíčí své zážitky jak z dětství a mládí, tak i z následných cest a expedic po celém světě, které zprvu podnikal sám a později s celou rodinou. Když se po čtyřech dnech strávených na chalupě sourozenci loučili, přišel za Leošem jeho starší bratr a řekl: „Podivuhodné je, že jsi přežil všechno to, co jsi zažil!“ Z vyprávění se sourozenci Leoš Šimánek vybral pro tuto knihu své nejzajímavější zážitky, které jsou dokumentovány množstvím barevných fotografií.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život plný dobrodružství - Světem křížem krážem. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

R47
20.01.2023 3 z 5

Akčoliv je Šimánek neskutečný dobrodruh, kterého svým způsobem obdivuju a jehož knihy mě většinou baví, tahle mě úplně neoslovila. Nejsem si jistý, čím to je. Jestli tou vyprávěcí situací, kdy jde v podstatě o rodinou sešlost a on tam sebe zobrazuje jako někoho, koho jeho sourozenci neustále vybízejí, aby povídal dál a přidal další historku. Je to takový trochu samožerský. A taky tomu chybí ucelený rámec, podle mě. Pořád je to ale Šimánek a ta lehkost, s jakou ta dobrodružství prožívá i s jakou o nich vypráví, je obdivuhodná.

Evina.Cetba
22.09.2021 3 z 5

Ale jo, pěkněj relax. Cestopis jsem už dlouho neměla a tady se cestovalo snad po celém světě. Dobrodružné vzpomínky Leoše Šimánka, který líčí své zážitky svým blízkým a také nám, čtenářům. Vlastně v tomto případě posluchačům. Audio mělo moc pěkný hudební doprovod a zpracování se mi i díky tomu líbí. Také to, že na svých cestách se Šimánek nenechal snadno zaskočit a uměl si poradit v různých situacích.

Berg1
03.01.2021 3 z 5

Leoše Šimánka mám moc rád, obdivuju jaký život dokázal prožít a rád si čtu jeho zážitky z cest. Na jeho diashow jsem chodil už jako malý kluk v době, kdy informace o exotických krajích nebyly tak snadno přístupné jako dnes.
Tato kniha je pokusem zachytit celý jeho život i všechny expedice, kterých se účastnil. Problémem je ale její rozsah - má asi 150 stránek, z čehož slušnou část zabírají fotografie. Jak je možné nacpat celý život zajímavé osobnosti do knihy, kterou přečtete za 3 hodiny? Z každé expedice nebo úseků života jsou tedy vybrány jen ty nejzajímavější zážitky a události. Bavilo mě to hodně, ale jestli to měla být kompletní autobiografie, tak to považuji za zklamání. Autor a jeho život by si zasloužili o hodně větší rozsah. Škoda

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život plný dobrodružství - Světem křížem krážem v seznamech