Zlatý věk zenu přehled

Zlatý věk zenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51854/zlaty-vek-zenu-51854.jpg 4 3 3

John C. H. Wu se svým klasickým dílem patří mezi základní zdroje porozumění vývoje této nesmírně vlivné větve buddhismu jak pro jeho studenty, tak i pro učitele. Kniha Zlatý věk zenu se zabývá významným obdobím duchovních dějin, které následovalo po setkání buddhismu s čínskými filozofiemi, a to především s taoismem. Wu nejprve zkoumá základní zdroje zenových škol založených v šestém století Bódhidharmou a ve století sedmém Chuej-nengem. Dále se zabývá úžasným rozkvětem celého tohoto hnutí podníceným následujícími generacemi čínských mudrců. Tento významný text vysoce ocenilo mnoho učenců zabývajících se dějinami buddhismu, včetně velkého zenového spisovatele dvacátého století, D. T. Suzukiho.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatý věk zenu. Přihlašte se a napište ho.

Pablo70
08.12.2020 5 z 5

Dobrá, chápu, že tohle není kniha pro každého. Ale můžete v ní najít spoustu dobrých rad pro váš život. Staří Mistři nebyli Mistry jen tak zbůhdarma.
Dvě krátké ukázky:

Chuej-Neng (6. patriarcha) (638-713)

Všechny účinné léky chutnají v ústech trpce.
To, co zní vašim uším nepříjemně, jistě vychází z úst oddaného přítele.
Pokání a náprava rodí poznání a moudrost, zatímco trvání na nedostatcích obsahuje nedostatek dobroty vašeho srdce. (Joj, to by měli číst politici!)
V každodenním životě se zaměřte na konání toho, co je přínosem pro druhé.
Vše se nalézá ve vaší mysli, nač plýtvat úsilí na hledání vnitřní pravdy vně?

Lao c´ (6. stol. před Kristem)

Když celý svět uznává krásu za krásnou, objeví se i ošklivost. Když celý svět uznává dobro za dobro, objeví se i zlo.
Ten, kdo mluví, neví.
Ten, kdo ví, nemluví.

Tak už nemluvím, protože jsem tu knihu četl. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlatý věk zenu v seznamech

v dalších seznamech1x

zen buddhismus