ZOOOM 2 – Pavel Čech přehled

ZOOOM 2 – Pavel Čech
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194989/bmid_zooom-zooom-2-pavel-cech-5X3-194989.jpg 5 33 33

ZOOOM série

< 2. díl >

Druhý svazek řady ZOOOM! je věnován tvorbě komiksového kreslíře, ilustrátora a tvůrce autorských dětských knížek Pavla Čecha (narozen 1968), jedné z nejvýraznějších osobností současné české komiksové scény s nezaměnitelným stylem a poetikou, držitele několika cen Muriel (2010 - album Tajemství ostrova za prkennou ohradou, 2012 - album Dědečkové a 2013 - 2 x za album Velké dobrodružství Pepíka Střechy) či dvou ocenění prestižní cenou Magnesia Litera (2012 - publikace Listonoš vítr, již vyzdobil svými obrázky a 2013 - autorské album Velké dobrodružství Pepíka Střechy). Čtenáři zde najdou průlet Čechovou komiksovou produkcí (několik krátkých uzavřených příběhů i pasáže z dlouhých alb), ukázky ilustrátorské tvorby, reprodukce jeho obrazů, ale i fotografie trojrozměrných objektů, které vytváří, příklady spolupráce s divadlem i doklady jeho dalších autorských aktivit, to vše doplněno přípravnými skicami, studijními kresbami či detailními výřezy. Kniha obsahuje šest sekcí: Začátky, Malba, Komiks, Ilustrace, Kroniky a Indiáni.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize ZOOOM 2 – Pavel Čech. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (6)

Marcik7
12.06.2022 5 z 5

Můj velmi oblíbený autor, kterého obdivuji pro jeho přístup k výtvarné práci, ač ji nevystudoval. Jeho obrázky jsou kouzelné, do detailu vypracované, s jemným humorem a obrovskou fantazií.

meluzena
18.02.2021 4 z 5

Pár rozhovorů s Pavlem Čechem (dvojjazyčně česky a anglicky) zaměřených vždy na jednu oblast jeho tvorby, následuje několik stránek na ukázku. Člověk tak může nahlédnout do jeho duše skrze slova i tvorbu.
Pěkná knížka. Jen jednu poznámku k ní mám: knížka je poměrně malého formátu (třeba oproti Dědečkům), takže některé reprodukce jsou titěrné a rozhovory jsou psané písmem velikosti jako v příbalovém letáku, takže pokud patříte k Čechovým vrstevníkům, už asi budete potřebovat lupu :-)


adevr
27.05.2020 5 z 5

Průřez prací skvělého výtvarníka a už vlastně neni co dodat. Snad jen, že ta knížka je skutečně nádherná

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha ZOOOM 2 – Pavel Čech v seznamech

v Přečtených33x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených6x
v Mé knihovně16x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit10x

Autoři knihy