Zpívající labutě přehled

Zpívající labutě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220197/mid_zpivajici-labute-BXl-220197.jpg 5 8 8

„Devadesátá léta mají . . . jeden dosud málo známý, ne-li zcela skrytý rys. Je to veliké množství oněch poetae minores, zapomenutých nebo nerozpoznaných malých básníků, autorů někdy unius operis, jedné, zato však příznačné struny. Doprovázejí svými díly tvorbu velkých devadesátníků, ale nejenom to . . . oni ji předcházejí. Tento zrod zdola, od malých, zapomenutých básníků, a to zrod . . . dobrých deset let před vlastními devadesátými léty, chce právě náš výbor z těchto básníků dokázat . . .“ Těmito slovy je uváděna antologie básnické tvorby šedesáti většinou málo známých nebo pozapomenutých jmen. Básně jsou s přihlédnutím k chronologii řazeny do tematických oddílů, jež jsou od sebe odděleny úryvky z Chlumeckého Evangelia svobody. Zpívající labutě / Zapomenutí básníci devadesátých let ve výběru Ivana Slavíka, který také napsal předmluvu a medailóny autorů. Ediční přípravu a poznámky opatřil Rudolf Skřeček.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpívající labutě. Přihlašte se a napište ho.

RonnieSmithx
04.03.2024 5 z 5

Nádherné verše. Jsem ráda, že zapomenutí básníci díky této sbírce nejsou až tak úplně zapomenutí. Nejvíce mě oslovila tvorba Irmy Geisslové. Na závěr tu přidávám pár řádků od Knoesla:

„Když mlčí lesy kol a luna jen se dívá
na spánek krajiny klesnuvší v šerý stín,
tón lásky zlomené tu osaměle zpívá
v tvém srdci uvízlém ve přízi pavučin."

PoetickaM
16.10.2021 5 z 5

Útlá knížka ,která mi zas rozšířila mé básnické obzory.O některých básnících jsem četla poprvé a to je na té knížce úžasné, objevování.
Bohdan Jelínek
A táhnou myšlenky teskné..
okolo hlavy mi-
Venku kraj mrazem se leskne
a táhnou myšlenky teskné,
blízko již do zimy

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zpívající labutě v seznamech