Zrod vedy ako lingvistická udalosť Galileo, Descartes a Newton ako tvorcovia jazyka fyziky přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198850/zrod-vedy-ako-lingvisticka-udalost--198850.jpg 5 1 1

Kniha doplňuje tradiční výklady vědecké revoluce 17. století novým pohledem, jenž vychází z detailní analýzy jazyka vědy. Na příkladu fyzikálních děl Galilea Galileiho, René Descarta a Isaaca Newtona se ukazuje, že významné vědecké objevy jsou často spojeny se zásadní změnou jazyka. Tyto změny se týkají vztahu jazyka a experimentální praxe, sémantiky a syntaxe. Ve svém úhrnu dosáhly tyto významné změny stupně, který nás opravňuje mluvit o zrodu vědy jako o lingvistické události. Ve slovenském jazyce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrod vedy ako lingvistická udalosť Galileo, Descartes a Newton ako tvorcovia jazyka fyziky. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zrod vedy ako lingvistická udalosť Galileo, Descartes a Newton ako tvorcovia jazyka fyziky v seznamech

Ladislav Kvasz
slovenská, 1962
2020  85%Prostor mezi geometrií a malířstvím
2014  100%Zrod vedy ako lingvistická udalosť Galileo, Descartes a Newton ako tvorcovia jazyka fyziky
2012  0%Jazyk a zmena
2015  0%Inštrumentálny realizmus