Zrodenie muzikanta přehled

Zrodenie muzikanta
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420803/bmid_zrodenie-muzikanta-YoJ-420803.jpg 5 1 1

Autor sprítomňuje v tomto románe s veľkým umením detstvo a mladosť Michaila Ivanoviča Glinku, geniálneho tvorcu ruskej národnej hudby. Prenikavým, zľahka ironizujúcim štýlom kreslí historické pozadie čias a všíma si aj základných ekonomických zmien....

Literatura světová Romány
Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry

Rožděnije muzykanta

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrodenie muzikanta. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

orinka3
09.07.2024 5 z 5

Velmi milá kniha! Možná jediná, která tak dobře umí popsat prostředí, ve kterém Glinka vyrůstal. Doba, kdy Rusku hrozilo nebezpečí napadení Napoleonem, poměry v lepších rodinách, chůvy, služebné, nevolníci...a chlapeček, kterého trápí rozmazlování babičkou v dusných pokojích. Rodiče se neodvážili vzepřít, když jim předchozí syn zemřel. Talent se ale udusit nedal. Michail Ivanovič Glinka se stal skladatelem, který svým dílem položil základ klasické hudby v Rusku. Myslím, že kdo jednou slyšel jeho Ruslana a Ludmilu, velmi dobře jeho hudební rukopis rozezná i v jiných jeho skladbách. Doporučuji ke čtení, protože jde o velice živé vyprávění o jeho životě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zrodenie muzikanta v seznamech