Čarodějka Henika se vrací v Křiku straky

recenze

Křik straky (2024) 5 z 5 / BooksLucyKing
Křik straky

Henika si musí sáhnout do svého nitra a zjistit, kým je. Čarodějkou? Léčitelkou? Bude muset čelit tomu nejhlubšímu strachu v podobě její matky čarodějky Bereniky. Povede se ji zachránit lidstvo, které kvůli zlovůli přišlo o možnost léčitelské pomoci? Za doprovodu věrné kobyly Potvory a straky Trišky se Henika vydává na novou cestu, na nové záchrany v pokračování Křik straky, který vychází 19.9.24 u Hostu. A já už vám teď můžu říct, že se máte na co těšit.
Jestli vám Zpěv straky přišel temný, tak Křik straky zajde ještě hlouběji. Henika si sahá na úplné dno, sílu musí mít větší jak nikdy dřív. Její pocity samoty a zoufalství vás zasáhnou, ale nebyl by to příběh bez světla a naděje a když se konečně objeví, zuby nehty se ho musí hrdinové držet. O to víc to ve mně vyvolávalo o ně obavu, fandila jsem Henice hrozně moc.
Kniha je jako první díl psaná kapitolami alá povídky a nechybí mezihry. Nabízí čtenáři příběhy uvnitř příběhu, který se postupně vyvíjí, až vyústí v epické finále. Hltala jsem to, nemohla se odtrhnout. Spousta věcí mě překvapila až šokovala. Autorka to má neskutečně dobře promyšlené a postupně vám dává všechny kousky k utvoření celého obrazu, který opravdu stojí za to.
Moc jsem si to užila. Miluju ty čarodějky, magii, zvířata. A fascinuje mě, jak výborně tady autorka spojuje fantasy prvky s realistickými následky zranění, i v reakcích postav. Nic tu není černobílé. Henika musí dělat těžká rozhodnutí, kde se rozbíjí klasika - dobrá cesta, špatná cesta. Je to na jednu stranu originální, na druhou tu můžete narazit na inspiraci legendami a pohádkami. Ale pozor, spíš jako pohádky alá bratři Grimmové, brutální, sahající do svědomí.
Už Zpěv straky byl úžasný zážitek a Křik straky to vynesl ještě výš. Moc doporučuji všem, kteří chtějí vibe hodně temné pohádky, mají rádi čarodějky a chtějí něco netradičního formátem. Funguje to na výbornou.

Křik straky Křik straky Dana Beranová

Pokračování oceňované fantasy Zpěv straky s netradiční hlavní hrdinkou Henika nikterak netouží po dalších dobrodružstvích, přeje si jen žít ve svém domečku, dál léčit lidi z okolí a snít o nenaplněné lásce ke kováři. Osud si v... více