Cesta skrze čas a moudrost s Davidem Michiem

recenze

Tajná mantra (2021) 5 z 5 / actavis
Tajná mantra

David Michie získal mou obdivu již od chvíle, kdy jsem se seznámila s jeho dílem Kouzelník z Lhasy . Hlavní postava, Matt Lester, který začíná zažívat sny, v nichž je novicem utíkajícím před čínskou invazí do Tibetu v roce 1959. Postupně se odhaluje, že současný Matt je reinkarnací tohoto novického inicianta z minulosti s globální misí.

V knize Tajná mantra pokračuje příběh s Mattem, který si uvědomuje nesmírně důležitou roli, ale musí čelit silám, které ho chtějí zastavit. Napínavé mezinárodní pronásledování zákeřným miliardářem s božskými ambicemi staví Matta před úkol udržet starodávný svitek v bezpečí před pastmi miliardářových nájemníků.

David Michie umně vkládá buddhistická učení do děje. Jeho vlastní životní zkušenosti slouží jako pevný základ pro jeho schopnost propojit tato učení s každodenním životem a jeho vlivem na něj.

Jeho literární dílo, zahrnující i Kouzelníka z Lhasy, nezaměřuje se pouze na napínavý příběh, ale také přináší vhled do buddhistické filozofie. S jeho schopností promlouvat k modernímu člověku žijícímu v chaotickém světě získal Michie pozici předního autora v oblasti předávání buddhistických nauk.

Pokud hledáte literární únik, který zvýrazňuje nejhlubší a transcendentní filozofii, začněte s Kouzelníkem z Lhasy (který by si rozhodně zasloužil filmové zpracování) a pokračujte v četbě až k Tajné mantře - úniku, který je nesdělitelný a zároveň vrstvený nadějí, klidem a záhadou!

Nikdy mě nebavilo čtení autora tak jako u Davida Michieho. Jeho schopnost mě vtáhnout do strhujícího děje a otevřít mé srdce naději je bezesporu unikátní. Pokud jste se v tomto či jiném roce cítili zklamáni, začněte právě s těmito dvěma knihami. Nejenže vás pohltí, ale také potěší!

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Tajná mantra Tajná mantra David Michie

Na tento okamžik se Matt Lester v odlehlém himálajském klášteře připravoval pět let. Jeho osudem je otevřít starodávný, zapečetěný svitek obsahující proroctví, které svět naléhavě potřebuje. Když ale přijde jeho čas, svitek je ukr... více