Jak je skvělé míti dvojče

recenze

Fangirl (2015) / Klára11
Fangirl

Cath a Wren jsou odmala nerozlučná jednovaječná dvojčata. Ale povahami jsou úplně odlišné. Wren má ráda společnost a kluky a párty, zatímco Cath je nejradši sama, v klidu a píše fanfikce, s kterými je na internetu velmi populární. Vše se ovšem změní, když míří na univerzitu. Už si nejsou tak blízké, jak bývaly. Wren se zajímá jenom o večírky a alkohol a nechává Cath samotnou. Na všechno. Příběh přibližuje život obou (hlavně Cath - ta příběh vypráví) holek na univerzitě, popisuje jejich lásky, přátele a příležitosti, a ukazuje, jak je skvělé a důležité mít poblíž dvojče. Dvojče totiž vždy pomůže.

A co na to říkám já? Začnu tím, že na mě v knihkupectví svítila krásná zelená obálka. Vím, že se říká nesuď knihu podle obalu, ale tady jsem se prostě musela kouknout, o čem je. A příběh se mi zalíbil.

Zalíbil se mi hlavně proto, že tam jsou dvojčata, a to už jsem měla velmi dobře našlápnuto k tomu, že si tuto knihu koupím, protože já sama jsem z dvojčat. Od začátku vypráví příběh Cath, která mi byla velmi sympatická a kolikrát jsem se s ní i ztotožňovala, protože stejně jako ona hodně ráda píšu (ale narozdíl od fanfikcí recenze :)) a taky jsem spíše tichá a nesmělá. Wren je zase úplný opak. Je s podivem, že tyto dvě jsou dvojčata, a ještě k tomu jednovaječná.

Myslím, že poselstvím této knihy je i ukázat, jak skvělé je mít dvojče a že si ho musíme vážit. Je to náš nejlepší přítel, s kterým odmala vyrůstáme. A pomáháme si.

Kdo jiný nám může rozumět víc, než dvojče? Kdo jiný nás zná víc, než dvojče?

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou šk... více

Jolilinka
17.11.2014

Sranda? No, jak se to vezme... Zvlášť když je to malé škvrně, které udělá cokoliv, aby tě naštvalo! :D

Klára11
17.11.2014

Věř mi, že ani s dvojčetem to někdy není jednoduché. :D Ale mám jí ráda a nevím, co bych bez ní dělala. :3 I s bráchou může být někdy sranda! :)

Jolilinka
16.11.2014

Dvojče jsem vždycky chtěla mít... Škoda, mám jen otravného mladšího bráchu = utrpení 25 hodin denně :( :D