Když ti láska zaklepe na dveře, dovol jí vejít

recenze

Šance na lásku (2016) / EmílieB.
Šance na lásku

Tímto heslem by se měl řídit Luc Chevalier i Megan Sullivanová. Oba jsou singles, oba mají strach ze závazků, a ani jeden si není ochotný připustit, že by někdy mohl najít pravou lásku. Hned od okamžiku jejich prvního setkání se navzájem silně přitahují. S výmluvou, že se jedná o jedno nezávazné, bezvýznamné vzplanutí vášně, se své touze poddávají, aniž by si byli ochotni připustit, že to, co se mezi nimi odehrává, je víc, než trocha zábavy. Co když už jeden bez druhého po společně strávené noci nedokážou žít? Budou ochotni zariskovat kvůli vztahu, který nemůže dlouhodobě fungovat?

Fanynkám kanadské spisovatelky M. J. Summersové postava Luca Chevaliera připomene její literární debut Láska na druhý pokus, v němž se tento atraktivní Francouz objevil poprvé, avšak pouze jako vedlejší postava bez výrazného vlivu na dějovou linku.

Ve své druhé knize Šance na lásku mu však tato autorka erotických romancí dopřála mnohem více prostoru, protože společně s Megan tvoří Luc hlavní dvojici milenců. Zatímco první díl této série nás zavedl na ranč mezi kovboje, její volné pokračování nám umožní nahlédnout do trochu noblesnější vrstvy.

Luc je totiž velmi bohatý a charismatický majitel sítě nočních podniků a dalších nemovitostí, a tak si plnými doušky užívá života na vysoké noze. Luxus považuje za určitý standard, i když si velmi dobře pamatuje, kolik tvrdé práce ho stálo dostat se vrchol. Krásné ženy, jen ty nejlepší restaurace, cestování kolem světa, přepychové bydlení - to vše je běžnou součástí Lucova života.

Zato fotografka Megan nemá peníze na rozhazování. Sama vychovává svého šestiletého syna, a po rozvodu se svým manželem, jenž propadl drogám, si slíbila, že už nikdy do svého života nevpustí žádného muže, který by jí a Elliottovi časem stejně jen ublížil a opustil je.

Závan změny a chvilkového uvolnění přinese nabídka Meganiné kamarádky Harper, která ji pozve na dámskou jízdu do Paříže.

Harper slyšela, co řekl, a okamžitě se přidala. „Tak to vidíš, i tvůj syn má víc rozumu než ty. Ví, že si potřebuješ oddechnout. Vždyť to jsou jen čtyři dny a pak slibuju, že tě hned vrátím do toho nudnýho Zapadákova.“
„Když s tebou pojedu, tak jak dlouho mi pak dáš pokoj?“
„Rok.“
„Dva.“
„Rok a půl, pak tě s tím nebudu otravovat, ani ti nebudu hledat nějaký chlapy. Přísahám.“
„Tak to neberu. Čtyři dny a pak mě ani s jedním z toho nebudeš mořit plné dva roky.“
„Panebože! To snad není možný, že jsi s tím souhlasila!“ ječela Harper do telefonu nadšeně.

Meg si slíbí, že si těch několik dní v hlavním městě Francie užije naplno, a proto hned první večer vyráží společně s Harper do klubu. Zde potkává šarmantního Luca, nejkrásnějšího muže, jakého kdy viděla, a poddá se touze, kterou v ní jeho svalnaté tělo vyvolává.

O hodinu později stál v patře klubu, opíral se o zábradlí a shlížel na taneční parket. Pozoroval Megan, jak se spolu s Harper a nějakými jejími kolegyněmi pohybuje do rytmu „Neon Lights“. Nevšímaly si několika mužů, kteří s nimi chtěli tančit. Když Luc viděl, jak se muži snaží, vařila se v něm krev. Pohled mu sklouzl na Meganiny ruce, klouzající jí po bocích a dolů na stehna. Její postava výborně vynikla v krátkých černých šatech, aniž by to vypadalo lacině. Ona i Harper se smály a předstíraly sexy pohyby z hudebních videí, ale Meganin tanec působil dojmem, jako by to myslela vážně. Luc ji sledoval a cítil, jak jeho tělo reaguje. Roztržitě si přejel prstem po rtech a uvažoval, co asi pod těmi černými šaty má. Zničehonic se mu chtělo z klubu všechny vyhodit a nechat tam jen ji.

Když se vrátí zpět do Spojených států, snaží se na noc plnou vášně s temperamentním Francouzem zapomenout, ale stejně jako Luc ani Meg nemůže jejich společně strávené chvíle pustit z hlavy. A tak se dvojice milenců domlouvá, že ve svém nezávazném vztahu, v němž je láska přísně zakázaná, bude pod určitými podmínkami pokračovat. Podaří se Megan a Lucovi udržet svůj vztah jen na úrovni čistě fyzického vzplanutí bez hlubších emocí? Mohlo by mezi nimi vzniknout něco silnějšího i přesto, že každý žije zcela jiným způsobem života? Dostane tahle láska svou šanci, nebo se pro oba stane jen hořkou vzpomínkou?

Zatímco se první díl této volně navazující série velkou mírou zaměřoval na milostné scény hlavní dvojice, v Šanci na lásku dala autorka trochu větší důraz na složitost vztahu Megan a Luca. I když se Summersová oproti svému debutu více soustřeďuje na úskalí lásky dvou lidí, jež se bojí zamilovat, stále se však můžete těšit také na nespočet pikantních scén.

Šance na lásku je pohádkou pro dospělé. Nepříliš movitá žena, s níž se život moc nepáral, konečně potká muže svých snů, avšak osud si pro ně připravil několik nelehkých překážet, s nimiž se musí dvojice proprat, než bude moci dojít k vytouženému štěstí.

Tato nenáročná knížka bude pro vás výborným společníkem na dlouhou chvíli, kdy si nepřejete nic jiného, než se trochu odreagovat. Pokud jste si již oblíbili Lásku na druhý pokus, její volné pokračování vás jistě nezklame. Právě naopak. Řekla bych, že je to ještě lepší čtení, protože autorka více pracuje s charakterem postav. Pokud máte chuť na romantický příběh s občas humornými, ale i dramatickými scénami, tahle knížka by mohla naplnit vaše očekávání.

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Vášnivá erotická romance od vycházející hvězdy romantické literatury! Luc Chevalier je šťastný člověk. Obchody prosperují, má peníze i přízeň krásných žen. Cestuje po světě, jí v těch nejlepších restauracích a užívá si pohodlí těc... více

EmílieB.
05.04.2016

Tato knížka na první díl navazuje vlastně jen průchozí postavou Luca, jinak je to jiný příběh. Mě osobně se líbila více tahle, ale první díl stojí také za přečtení :-)

Aracely
05.04.2016

Tak volné pokračování jo ? Hezká recenze ! Ještě jsem nečetla ten první díl, ale přečtu si ho a pak i tuhle knihu :-) Který díl je lepší ?