Něco tomu chybí

recenze

Papírová města (2014) / Stanislava18
Papírová města

Jako každý správný čtenář jsem si musela přečíst Greenovky protože jeho knihy jsou prostě boží! A tak jsem si tedy koupila a přečetla Papírová města. Kniha se mi hodně líbila avšak jsem ji neustále musela srovnávat s knihou Hvězdy nám nepřály a Margo srovnávala s Hazel.
Takže začneme po pořádku. Kniha se mi četla dobře akorát mi tam chybělo emocionální vypětí a tet začínáme srovnávat Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Protože v knize Hvězdy nám nepřály ( což mimochodem tuto knihu velmi doporučuji!) jsme prožívala škálu emocí , smála jsem se , brečela , nervila , ale u Papírových měst mě tohle nějak prostě chybělo. Knihu jsem tak neprožívala , avšak příběh byl dobrý a dobře se čet. Hlavní postava mi byla sympatická ale docela mě mrzelo že jsem se o Quentinovy toho moc nedozvěděla jelikož celá kniha se točí kolem Margo Rothové Spiegelmenové. Margo je holka ze sousedství . Na škole je populární, má spoustu kamarádů, nejhezčího kluka a je to nejhezčí holka ze školy. On je normální středoškolák který nezapadá mezi zdejší elitu a proto mu po boku stojí tři kamarádi. Jednoho dne ale Margo zmizí a on se jí snaží najít. Margo je paličatá , bláznivá, chytrá zábavná ale trošku divná. V knize mě ta její tajemnost tak trošku štvala protože vše se vysvětlí až na konci . Rozhodně ale půjdu na film .Doufám že bude tak dobrý jako Hvězdy nám nepřály i když na Hvězdy nám to nemá. Samozřejmě ,ale když se vrátím k těm emocím tak tam byly srandovní scény a určitě i napětí. Kamarády Q jsme si taky oblíbila a musím napsat že v této knize nebyla postava, kterou bych přímo nesnášel. Jediné co mě naštvalo byly rodiče Margo protože jediné co udělaly aby neměly špatné výčitky svědomí zavolaly policii a tím to haslo. Teda já to tak brala protože tam zazněla od maminky věta že je to tak lepší když je pryč. Už jsme se ani nedivila, když to řekla že Margo utekla.
Knihu mám z vydavatelství Yoli a obálka se mi líbí ale líbí se mi i od Knižního klubu ale když se přiznám přesto že se mi líbily obě obálky tak se mi hrozně líbí logo Yoli. Upřímě se mi líbí nejvíce logo Yoli ze všech nakladatelství protože ten motýlek je prostě nádherný a dodává knize ještě hezčí vzhled.

Papírová města Papírová města John Green

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy... více