Recenzia

recenze

Trinásť balád pre Lucifera (2023) 5 z 5 / knihomolka_Boba
Trinásť balád pre Lucifera

Osobne som poviedky nikdy nevyhľadávala, ale táto zbierka ma naozaj očarila.

Autor píše pútavo, takže hneď od začiatku som si bola istá, že ma kniha bude baviť. Prečítala som ju za dva dni. Mala som chvíle, že ma nejaká poviedka pobavila, z inej som bola mierne znechutená, ale v dobrom slova zmysle, pretože autor to vedel dobre opísať, no musím sa priznať, že dve poviedky ma veľmi neoslovili a tie som sa len donútila prečítať.

Keby som mala povedať, ktorá poviedka na bavila najviac, neviem sa úplne rozhodnúť. Myslím však že Dokonalý koniec a Diablova pec vynikali asi najviac.

Pri jednej poviedke sa mi trochu dvíhal žalúdok, nebudem však menovať pri ktorej, neskazím predsa prekvapenie.

Páčilo sa mi aj prepojenie poviedok, ktoré sa tam ukázalo. Ja osobne veľmi nečítam takýto typ príbehov, ale asi začnem. Naozaj sa mi to veľmi páčilo a čítanie ma bavilo.

Koniec bol tiež zaujímavý, aj keď som čakala, že sa to stane, prebehli mi po chrbte zimomriavky. Veľmi dobré a hlavne trefné ukončenie.

A aby som nezabudla poslednú vec, ktorú by som chcela vyzdvihnúť, z poviedok si človek môže zobrať aj ponaučenie.

Trinásť balád pre Lucifera Trinásť balád pre Lucifera Radoslav Kozák

Na svete sú dva druhy ľudí: tí, ktorí vám povedia, že sú ochotní za niečo zabiť a tí, ktorí by za to niečo pokojne položili život. Z prvých sa stávajú monštrá. A tí druhí? Tí jednoducho skončia mŕtvi. Istého spisovateľa raz vyhľad... více