Recenzia

recenze

Ten z mesta (2022) 2 z 5 / knihomolka_Boba
Ten z mesta

Ani neviem čo ku tejto knihe napísať. Od začiatku som mala obavy, že ma kniha nebude baviť a vlastne sa to aj naplnilo.

Keďže bola kniha vcelku útla, prečítanú som ju mala raz dva, aj keď niekedy som nad hlavnou postavou krútila hlavou.

Jednu vec však musím spomenúť, pretože mi prišla strašne nelogická - Baba našla spolubývajúcu, videli sa prvý raz v živote a keď sa dohodli, hneď jej dala kľúče, nechala ju v byte samú aj s jej osobnými vecami a bez toho aby si vyžiadala nejaké peniaze vopred? A ešte k tomu bez podpísania zmluvy o nájme. Naozaj? Chápem, že sa ponáhľala do práce, ale aj tak... Megi bola pre ňu cudzí človek, aspoň tie peniaze si mala vypýtať vopred...

Nielenže mi prišlo, že Megi je stále len dieťa, už len tým ako sa správala, vyjadrovala... Ten dej bol taký predvídateľný, že som hneď vedela, čo sa stane a ako to vlastne celé skončí.

Nemôžem však povedať, že by bola kniha napísaná zle, len mne osobne nesadla. Pretĺkala som sa ňou nasilu, aj keď musím uznať, že približne od polky knihy sa to celkom zlepšilo a už som si zvykla na autorkin štýl písania aj na postavy.

Koniec bol podľa mňa dosť otvorený a myslím, že by sa hodilo nejaké pokračovanie.

Ten z mesta Ten z mesta Andrea Turňová

Ozvalo sa klopanie na dvere. Trhlo mnou. Stuhla som a nebola schopná vykročiť k dverám. „Kto je tam?“ opýtala som sa razantnejšie, ale odpovede som sa opäť nedočkala. „Škoda, že tie dvere nemajú priezorník a bezpečnostný zámok!... více