Recenzia

recenze

Padlý anděl (2023) 5 z 5 / knihomolka_Boba
Padlý anděl

Trochu ma prekvapil prológ, preto že to bolo rovno hodenie do stredu deja, no napriek tomu sa mi páčil a hneď ma aj zaujal.

Kniha je veľmi dobre napísaná. Bavila ma hneď od začiatku, pretože autorka má pekný štýl písania. Vie vyjadriť emócie aj myšlienky tak, že sa nemám problém vžiť do postava do deja. Navyše má aj dobré hlášky, pri niektorých scénach som sa dosť pobavila.

Síce som tušila od začiatku ako to bude s Clarinou rodinou, niektoré zápletky ma prekvapili. Nechýbalo napätie, no aj chvíle humoru a oddychu.

Jej otec mi nebol sympatický od začiatku, tušila som, že niečo skrýva, keď ju chodil navštevovať len on a ona ho nesmela.

O majordómovi som tiež niečo tušila, no aj tak ma prekvapilo, keď autorka celý príbeh rozuzlila.

Boli tam chvíle, keď mi stískalo srdce, hlavne kvôli Lexovi, nemal to v živote ľahké, hlavne v detstve. Nečudujem sa, že otca neznášal a preto podnikol kroky, ktoré viedli k tomu, aby Claire prišla na "návštevu".

Síce je to časťami aj smutný príbeh, no celkovo je prekrásny. Táto kniha si v mojom srdci tiež vyslúžila miesto a určite si ju rada znovu prečítam.

Padlý anděl Padlý anděl Petra Kamlachová

Claire Caldwellová, žena nadaná parapsychologickými schopnostmi, se poprvé v životě vydává do rodinného sídla, aby prokázala nevinu svého otce, ale místo toho se zaplete do komplikovaného rodinného dramatu. Na povrch vyplouvají ne... více