Škola noci 3 - Vyvolená

recenze

Vyvolená (2010) / elinkassnuna
Vyvolená

Co dalšího si pro nás připravila Zoey a její parta?

Knihu napsaly P. C. a Kristin Castovy, myslím, že stručný popis o autorkách si umí nalézt každý sám, ovšem rozhodně bych chtěla vyzdvihnout jejich umění pro vykreslení charakteristik a popisů postav. Myslím, že díky tomu, že jedna z autorek je mladší, dokáže tak náctiletým přiblížit lépe některé situace v knize.

Když se zpětně podívám na tento díl, je svým způsobem klíčový, samozřejmě Zoeyina zápletka s Lorenem v konečném důsledku tak podstatná není, Neferet mohla svojí novou podobu získat i jinak a Zoey na nás někdy mohla působit lacině, i když i zde bych vyzdvihla několikerý popis situací od autorek a jejich promyšlený děj vpodstatě do detailu.

Díl se mi četl sám, dá se říct, že i to sbližování s Lorenem mi bylo sympatické, i když ten konec mi přišel zbytečně rychle utnutý a nabralo to na můj vkus hodně rychlý spád, jak z absolutní blaženosti někdo spadne na dno, ještě ke všemu poměrně kýčovitým způsobem, a aby toho nebylo málo, tak vpodstatě vlastní vinou, pokud vynecháme fakt, že Zoey chránila myšlenky svých přátel.

SPOILER
Mně osobní vadil její zrušený otisk s Heathem, protože jejich románek je zčášti zakazaný taky (její plížení), i když pro Zoey měné nebezpečný, avšak z Heatha srší láska k Zoey a mělo to grády i tak. S Lorenem jsme všichni museli tušit, že to nedopadne dobře a tohle mě skutečně dostalo a mrzelo.
KONEC SPOILERU

Tohle je i přes moje výhrady první díl, kterému udělím 5 hvězdiček, protože konec mě donutil okamžitě sáhnout po pokračování a nepřestávat a sám děj není vůbec špatný, nýbrž velmi zajímavý.

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřet... více