Standup z autobusu

recenze

Příběhy z autobusu: Ukončete nástup a jedééém! (2024) 3 z 5 / bradovav
Příběhy z autobusu: Ukončete nástup a jedééém!

Přečíst si knihu, kterou napsal řidič autobusu a vidět dopravní situace jeho očima, jsem prostě musela. Vždy mě zajímá, jak vidí pro mě všední situace někdo, kdo je zažívá každý den.

Kniha pana Burgera je takovou standup comedy z prostředí autobusů v rámci našeho hlavního města. Příběhy jsou krátké, od sebe oddělené, což pomáhá rychlému čtení. Pokud ovšem stejně jako já v Praze nebydlíte a znáte maximálně jednu její část, pak se budete v trasách a jízdném špatně orientovat. Hodila by se mapa a popis jízdného a tarifů.

I tak si ale příběhy můžete vychutnat a poznat řidiče, který vám neujede před nosem, pronese nějaký ten vtípek a svou práci bere jako poslání a ne utrpení.

Já doufám, že mě Oto jednou poveze, ale zároveň doufám, že se neocitnu v další knize.

Celkové hodnocení: 3* z 5*

Příběhy z autobusu: Ukončete nástup a jedééém! Příběhy z autobusu: Ukončete nástup a jedééém! Oto Burger

Příští stanice: dobrá nálada. Historky pohodového autobusáka. Pražský dopravní podnik zaměstnává tisíce řidičů, ale Oto Burger je jen jeden. Tenhle autobusák s pozorovacím talentem od pánaboha má v zásobě víc historek než drobnýc... více