Devatero pohádek zajímavosti
Karel Čapek , Josef Čapek
a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Jako je devatero kouzelného kvítí, tak je taky Devatero s velkým D, to není kvítí, ale pohádky, zato to velké D jim právem náleží, protože to jsou pohádky velké (Velká kočičí pohádka, Velká pohádka doktorská). I ty ostatní pohádky, které se Velké nejmenují, ale které asi dobře znáte (jako jsou Pohádka psí, První loupežnická i Druhá loupežnická, Pohádka pošťácká a další), i ty patří do Devatera s velkým D.... celý text
Zajímavosti (5)
V původním vydání jsou ještě pohádky o začarovaném tulákovi a o šťastném chalupníkovi. (veveropysk)
Audio-verze: http://darkmp3.ru/album-capek-devatero-pohadek-8450828.html Vypráví Josef Somr. (milamarus)
V knize Devatero pohádek spojili Karel Čapek a Josef Čapek své síly a vytvořili malý literární skvost, oslovující už od svého prvního vydání stále nové generace dětí. Známé pohádky patří v tomto souboru mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. (Luccy78)
Některé z pohádek natočil Eduard Hofman jako krátké animované pohádky (Psí pohádka, Pošťácká pohádka, Doktorská pohádka, Loupežnická pohádka, Tulácká pohádka a Vodnická pohádka) (chaera)
Některé z pohádek byly zfilmovány - Velká kočičí pohádka (1983), Velká policejní pohádka (1979), Loupežnická pohádka (1980), Pošťácká pohádka (1981), Doktorská pohádka (1982). (chaera)
Část díla
Druhá loupežnická pohádka
1932
Pohádka pošťácká
1932
Pohádka psí
1932
Pohádka ptačí
1932
Pohádka tulácká
1932