Životopis
Narodil se 20. 6. 1940 v Prostějově.
1954-58 studium na střední Pedagogické škole v Olomouci, učitel, 1.maturitní zkouška.
1960-63 studium na Pedagogickém Institutu v Olomouci, aprobace matematika-zeměpis, promovaný pedagog, 1. státní zkouška.
Až do roku 1970 učil na školách okresu Olomouc a Prostějov (Drahanovice, Velká Bystřice, Hněvotín, Bedihošť, Klenovice na Hané, Konice, Horní Štěpánov).
1968 - ač nestraník se zapojil do demokratizačního procesu, organizoval petice za lepší postavení učitelů na školách, navrhoval konkurzní řízení při obsazování míst ředitelů škol. Kladl důraz na odbornost a vzdělání, morální vlastnosti vedoucích pracovníků ve školství. Pominul politickou kvalifikovanost vedoucích pracovníků ve školství. To označeno za útok na vedoucí úlohu strany ve společnosti.
1969 při prověrkách pedagogů projevil nesouhlas se vstupem spojeneckých armád a s okupací republiky armádami Waršavské smlouvy.
1970-1990 nemohl z politických důvodů učit ve školách a pracoval v různých dělnických povoláních jako třidič pošty, dělník na pile, dělník v cukrovaru, dělník ve stavebnictví, řidič a strojník. Pracoval na stavbách a montážích doma i v zahraničí (Mongolsko 1980).
1981-83 studium při zaměstnání na Střední průmyslové škole stavební, Kudelova ulice Brno, obor Pozemní stavitelství, 2. maturitní zkouška.
1989 končí 20-leté období, kdy za totality a tzv. normalizace nemohl vykonávat svou profesi.
1990-92 ředitelem Městského kulturního střediska v Prostějově.
1993-1996 předsedou výrobního družstva Credo Prostějov.
1997-2000 kancléřem Arcibiskupství olomouckého.
1997-2002 studium teologie na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, magistr, 2. státní zkouška.
2003 Rigorózní zkouška na téže fakultě UP v Olomouci, doktorát filozofie.
2000 až 2012 vedoucí Arcidiecézního archivu v Olomouci.
V roce 2010 udělena Cena města Prostějova za rok 2009.
V lednu 2012 udělena Medaile sv. Jana Sarkandera Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem olomouckým a metropolitou moravským.
Zajímá se o historii a dějiny křesťanského umění.
V této oblasti často publikuje. Jde o historii, stavení vývoj a architekturu významných církevních staveb (Viz. Bibliografie).
Od roku 1988 se angažuje v iniciativě na obnovu mariánského sloupu a Staroměstském náměstí v Praze (Viz. rubrika Obnova mariánského sloupu).
Po roce 1989 navštívil mnoho zemí-Itálii, Francii, Velkou Británii, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Nizozemsko, Španělsko (Malorka, Kanárské ostrovy, Santiago de Compostela), Turecko, Tunisko, Egypt, USA, Kanadu, Brazíli a další. Absolvoval dlouhodobé stáže v Belgii a Izraeli. Podnikl studijní cesty, spojené s přednáškami o obnově mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze (Německo, Švýcarsko, Velká Británie, USA, Kanada).
(zdroj životopisu: http://www.karelkavicka.cz/clanky/curriculum-vitae.html)
Karel Kavička knihy
Žánry autora
Duchovní literatura Náboženství Literatura naučná Architektura Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Štítky z knih
Praha umění architektura kostely a katedrály poutní místa církevní památky kříže Prostějov mariánské sloupy
Kavička je 0x v oblíbených.
Osobní web autora