Zrádce

Zrádce https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9553/bmid_zradce-OxW-9553.jpg 4 146 20

Kiernan Millerová byla kráska s očima jako smaragdy a vlasy, které políbilo slunce. A přece ji zradil muž, kterého milovala celým srdcem. Neodešel za jinou ženou, ale ve válce Severu proti Jihu se dal na stranu nepřítele. Zoufalá Kiernan se provdala za jiného, aby se už s nenáviděným zrádcem nemusela nikdy setkat, ale její manžel záhy zemřel. A tak se stalo, že mladá vdova stojí na prahu svého domu a hledí do tváře stokrát prokletého nepřítele, který je odhodlán nasadit všechny mužské zbraně, aby obměkčil její zkamenělé srdce... Jesse Cameron nosil uniformu Seveřanů s neskrývanou hrdostí, která mu umožnila zapomenout na skutečnost, že zradil vše, v čem vyrůstal. Válka nevratně změnila celý jeho život, ale přesto zjistil, že největšího nepřítele má v krásce, která ho nazvala zrádcem – a která mu byla podle jeho názoru souzena.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

One Wore Blue , 1991

keiko33
16.04.2024 5 z 5

Tak to bol krásny príbeh. Príbeh dvoch zamilovaných tvrdohlavcov, ktorí sa stále rozdeľovali, kvôli vlastnému vojenskému presvedčeniu. Jessie bol rozumný lekár, ktorý chápal, ako táto vojna musí skončiť, aj napriek tomu, že miloval svoju krajinu, rodinu a hlavne Kiernan, ktorá bola asi tá najtvrdohlavejšia žena. S ňou nešlo nič jednoducho. Príbeh bol dokonalý hlavne tým, že postavy boli postavené v skutočnej histórii. Autorka si na tomto dala naozaj záležať. Chvíľkami sa mi až hlava točila z množstva informácií, mien a miest. Nikdy som sa veľmi o americkú históriu nezaujímala, takže pre mňa mnoho veci bolo novinkou. Vojna je zlá a ťažká pre ľudí, ale keď zrazu idete do boja proti vlastným a dokonca niekedy brat proti bratovi. Je to o to ťažšie. Príbeh bol nesmierne silný. Na konci mi chýbal epilóg. Nejaké ukončenie po vojne. .

Zirvith
20.01.2024 5 z 5

Pro mě asi jedna z nejlepších knih Shannon Drake. Moc se mi líbila, byla krásně čtivá. Postavy sympatické a alespoň jsem se dozvěděla něco málo i o tomto období.

petraj30
21.09.2020 4 z 5

Knihu jsem hodně dlouho odkládala, protože nemám ráda válečné příběhy, ale bylo to celkem povedené. Alespoň jsem se dozvěděla něco málo z historického a politického hlediska, protože války jsme na školách probírali spíš jen v Evropě.
Jesse se mi moc líbil, ale Kiernan bych asi zakroutila krkem. Byla popisovaná jako velice krásná, ale rozumu moc nepobrala. Něco Jesseymu vyčítala, ale že sama dělala tytéž věci už neviděla. Moc se těším na ostatní Cameronovy sourozence, už tady jsem si je zamilovala.
Kniha se mi celkem líbila, i přesto válčení a ostatní nepokoje. Politika mi naopak ani moc nevadila, i když to asi úplně do romancí nepatří. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla více o dění ve válce Sever proti Jihu.

Nym
26.04.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla celou řadu knih a musím podotknout, že tato je jedna z nejlepších. Na rozdíl od ostatních se tu neopakuje (příliš) šablona nenávidím, hádáme se, miluji,.. což mě u spoustě jejích knih tak trochu štve. Jessa i Kiernan jsem si zamilovala, doporučuji přečíst.

preny
02.10.2019 4 z 5

Knihu jsem vzala opět do ruky po dlouhé době a musím říct, že se mi líbila,nevím, proč jsem se jí vyhýbala. Je pravda,že od autorky se k různým knihám často vracím a tahle mezi ně nepatřila. Příběh je nádherný, především postavu Jesse jsem si oblíbila. Ale mohlo tam pro mě být méně historie,občas jsem se nudila.

zimolka
22.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem sice prvně knihu Nepřítel,protože jsem nevěděla,že patří do nějaké série,ale vůbec to nevadí a obě dvě knihy jsou úžasné,krásně se mi četla i tato.

mamuš
10.02.2019 5 z 5

Vskutku nádherné čtení.

Enny4
15.01.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dozvěděla jsem se alespoň více o válce Severu a Jihu. Kiernan jsem moc nemusela, byla až moc hrdá a neústupná. Zato Jesse to je krásný muž co to má srovnáno v hlavě a nedá se ničím a nikým ovlivnit ve svém přesvědčení. Už se těším na další díly o jeho sourozencích :)

Lembac
18.12.2017 3 z 5

Je pravda, že se v tomto románu probírá válka Jihu proti Severu docela podrobně, takže milostný příběh není úplně v popředí. Mně osobně se děj knížky líbil, historické vsuvky mi alespoň připomněly, o co v tomto konfliktu vlastně šlo a jak vznik(a)l.
Kiernan i Jesse si stáli na svém, obhajovali svůj pohled na svět, což v té době vedlo k rozkolu uprostřed rodin, k rozpadu dlouhodobého přátelství. Jejich rozdílný životní postoj mohl spočívat i v tom, že Jessi byl starší, vzdělaný, už něco v životě zažil, zatímco Kiernan, i když všímavá a inteligentní, byla "jen" opečovávanou dcerou bohatého plantážníka z Jihu. A určitou Kiernaninu naivitu připisuju i jejímu mládí, bylo jí myslím 18 - 20 let.
Nakonec ale ani počínající válka nemohla přetrhnout pouto, které mezi Jesse a Kiernan vzniklo už v dětství....a tak to má v červené knihovně taky být. :-)

liletka_a
23.07.2017 2 z 5

Od Shannon jsem zvyklá na vášnivé, jiskřivé a poutavé příběhy od kterých se neodtrhnu do 3 do rána, ale tento mezi ně bohužel patřit nebude..;) Jesse byl opravdu hrdina každým coulem, ale slečna Kiernan, by zasloužila proplesknout. Bez její ''nadlidské krásy'' by toho opravdu k zalíbení moc nezbývalo, povrchní, nafoukaná a zhýčkaná..Od půlky se trošku zlepšila, ale k mým odvážným hrdinkám měla daleko..slabší průměr, místy nudný příběh.

Barbora H
11.12.2015 4 z 5

Další kniha ze série, která si 4* nezaslouží, ale nechci jí ublížit, ale je to spíše tím, že jsem ji četla až jako třetí ze série a té války bylo už trochu moooc.

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Období Severu a Jihu, toto období moc nemusím, ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale časem jsem se do ní začetla, zamilovala se hrdiny a nakonec se těšila na další díly této série.

oliviet
04.04.2015 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, ale četla jsem od této autorky i lepší. Co mi na této knížce dost vadilo a co mi dělalo potíže přelouskat bylo nudné, někdy zdlouhavé, popisování historie. A to historické romány opravdu miluji, ale zde to občas nějak dřelo :-).

miruska1
02.02.2015 5 z 5

Mne sa kniha veľmi pačila,zaradila by som ju k tym lepšim od tejto autorky.

havrmoni
27.11.2014 4 z 5

Nebylo to špatný,dalo se to číst byť hlavní hrdinku bych po většinou uškrtila,jak mi pila krev.:-) Takže jdu do další z této série a uvidíme. :-) Jinak spisovatelka mě nikdy nezklamala,vždy její knihy splnily mé očekávání - historická romance a s tím do toho jdu.

LenaDonan
23.02.2014 1 z 5

Urobiť z romantiky kroniku sa nepodarí len tak hocikomu. Mám rada históriu, dokonca pretavenú do fiction sféry, ale toto... by som ani pri najlepšej vôli nemohla dobre hodnotiť. Chýbala logickosť a nepovrchnosť. Okrem toho to bolo patetické, rozvláčne, neohrabané, neuveriteľné s prehnaným počtom strán. Grahamová/Drakeová už nevedela čo od rozkoše. Stále dookola to isté (čo sa týka "vývoja" vzťahu ústrednej dvojice). Skrátka, ak by som porovnávala, čo sa v tomto prípade dá (rovnaké prostredie, čas, takmer totožné postavy...), tak to Woodiwissovej Popolu vo vetre nesiaha ani po päty. Ja dokonca ani neviem vymenovať nejaký superlatív. Možno autorkina apelácia na môj útlocit, ktorý prechovávam voči deťom a prehľadná chronológia bojov, ale... nie, skrátka nie.

smuma
11.02.2014 5 z 5

Nejlepší její kniha.

marijko
11.10.2013 4 z 5

Láska - nezná čas ani místo, může se zrodit i mezi nepřátelskými stranami. A pokud je silná, překoná válku, smrt i nenávist.

pavlina123
30.05.2013 5 z 5

Nejlepší ze série.

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Je stejně dobře napsaná jako další dílo této série.