Inspektor Prevít

Inspektor Prevít
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 413 413

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

petrarka72
19.12.2018 4 z 5

Příjemné a zábavné čtení, oddechovka na jeden večer.

orson
14.12.2018 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohl začíst, bral jsem to jen jako oddychovku, ale pak jsem se chytl a Prévit mě nepustil. Detektivky moc nemusím, ale tohle se mi hodně líbilo - vtipné, zábavné a nebylo to hloupé. Možná jen těch akcí a případů bylo až trochu moc. Každopádně pokud vyjde nějaké pokračování, určitě si ho rád přečtu a zatím se mrknu na nějaké další knihy tohoto pro mě nového autora.

jarda007
11.12.2018 5 z 5

Previt me ze zacatku dost stval, takovej antihrdina, ale pak se to rozjalo, supr kniha prelouskano za dva vecery!

Jack Bauer
08.12.2018 4 z 5

Skvělá netradiční humorná detektivka tentokrát z českého prostedí přenesená do Manhatanu, který mě při nedávné návštěvě hned přirostl k srdci, tak se mě kniha ještě lépe četla při vzpomínkách na známá místa a nádherný Central park. Připadlo mi, že do NY bylo přeneseno moc českých zvyků, které tam snad ani neznají ( středy, knedlíky se zelím apod.) Jakoby se český příběh odehrával v Americe, rovněž rozuzlení případů bylo moc jednoduché, průhledné, ale to rozebírat nebudu, moc bych vyzradil. Důležité bylo, že jsem se u knihy ani trochu nenudil a skvěle se bavil, takže nějaké drobné nedostatky Niedlovi odpustím. Vždy se těším na jeho knihy a na další Prévitova nebo raději Prevítova pokračování. Timothy Prévit mě hned přirostl k srdci jakožto jakákoliv Niedlova postava, i když mají všechny jedno společné a jsou si jakkoliv podobné ve své neotesanosti a humoru ať historické či současné, skvěle popsané charaktery, že se do děje lépe vžiji a prožívám všechny strasti a dobrodružství s nimi.

knihomolkadorfa
02.12.2018 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na základě zdejších komentářů a výborně jsem se bavila. Inspektor Prévit je prostě borec. I když spíše omylem :) :)

Macek58
15.11.2018

Trochu jinačí detektivka, než je člověk zvyknutý. Čtivá, dobře napsané. Nezaškodilo by, kdyby autor napsal další knihu s tímto detektivem.

babystar
06.11.2018 4 z 5

Poněkud neobvyklá detektivka o detektivovi, z něhož si všichni dělají legraci, kolegové i rodina ho svým způsobem ponižují, ale on zaujímá tak trochu švejkovský postoj. Originálním způsobem se dostane z (na první pohled) bezvýchodných situací a čtenář se u toho ještě zasměje...Kniha se mi četla dobře, ale autorovy historické knihy jsou lepší.

hrona
01.11.2018 5 z 5

Super, velice pobavilo. Hlavní hrdina je takovej neotesanej James Bond, který se dostane prakticky z jakékoliv šlamastiky. Styl a vyprávění mě moc bavilo. Doufám, že kniha nebude jediná.

Caporegime
24.10.2018

Krásný humor krásná oddechová kniha vřele doporučuji vážně jsem se bavil...

knihamouder
16.10.2018 5 z 5

Hledáte-li detektivku prošpikovanou zábavou a neotřelostí, sáhněte po Prévitovi. Nejen, že se zasmějete, ale také budete s Prévitem čelit falešným obviněním, vyřešíte několik vražd a dopadnete krysu z policejního sboru.

Chlap, který rád jí, nesnáší zbraně a má doma stejné starosti jako třeba vy, vás dostane. To vám slibuji!

A ponaučení z knihy, které jsem si vzala: Je jedno, jak hluboko se noříte ve s…..ch, důležité je nepodělat se a zůstat v klidu, ono to nějak dopadne.

intelektuálka
13.10.2018 4 z 5

Tady jsem byla trochu překvapena - detektivní humoreska ?

Problematický inspektor Timothy Prévit - nachází opravdu neobvyklá a vtipná řešení...

A v závěru dokáže, že mu to pálí velmi dobře...

To je čtení pro pobavení.

bookcase
07.10.2018 5 z 5

Prevít Prévit bavil. A hodně. Jak jeho pracovní, tak i manželský život. Čte se to dobře, lehce, oddechovka jak vyšitá. Detektivka s humorem? Proč ne?

alnahu
26.09.2018 4 z 5

Příhody inspektora ze 17. okrsku newyorské policie Prevíta mě opravdu pobavily. Detektivka napsaná s humorem ,také jsem byla ze začátku trochu na vážkách ,zda mám číst dál ,ale jsem ráda ,že jsem ji neodložila ,povedená oddechovka.

Boby17
14.09.2018 5 z 5

Detektiv Prévit mě neskutečně bavil a tak jsem knížku slupnul jako malinu. Popis událostí byl velice vtipný, zejména manželské středy si zaslouží uznání. Vůbec bych nebyl proti tomu, kdyby knížka byla základem nové série. S klidným svědomím hodnotím všemi hvězdami. A pane Niedle, s netrpělivostí čekám na Váš další přírůstek do knihovničky!

alzbeta4340
03.09.2018 4 z 5

Inspektor Previt je detektivní groteska. Čekala jsem "běžnou detektivku", takže mě tento styl trochu překvapil. Ale po počátečním čtenářském šoku jsem si zvykla a dočetla jsem s chutí.

renca56
31.08.2018

Vynikajici, zajimavé čtení plné nečekanÿch zápletek. Velice poutavê napsáno. Přečetla jsem jedním dechem a koupím si dalšī knihy od tohoto spisovatele.
À

marlowe
24.08.2018 2 z 5

Bohužel se k všeobecnému potlesku nepřipojím – což rozhodně nemá být z mé strany nějaká póza. Prostě se mi to nelíbilo!
Zvuková podobnost Prévita s prevítem byla lákavým příslibem budoucího, ale nakonec tahle slovní hříčka zůstala osamělým vojákem v poli a jediným plusem románu. Pro mne naprosto nezajímavá a stylisticky silně podprůměrná záležitost bez nosného nápadu, zabydlená vesměs nezapamatovatelnými figurkami a postavená na neobratných a polopaticky vševysvětlujících dialozích, takový čaj z už jednou použitého sáčku bez barvy a chuti, který vlastně ani netoužíte dopít. (A když už si autor od Carla Hiaasena vypůjčil motiv "mečouna coby obranné zbraně", měl od něho okoukat i řemeslo, určitě by to věci prospělo.)

Jaruš7
07.08.2018 5 z 5

Perfektní, nejen 5* ale tu zlatou pečeť by toto dílo mělo mít. Asi takovéto ocenění by stálo za to vymyslet i pro naše spisovatele, kandidáti tu jsou.
Parádní čtení, příběh jakoby flegmatického inspektora - psychologa, řešící náročné případy , invazně šokujícím stylem ( neboť mu chybí to zásadní , co ho povyšuje na strážce zákona), k tomu vysílení z rodiny, z přítomnosti tchýně, z manželčiných střed, z dětských školních průšvihů, příbuzenských milionářských pletich. V tomto reji řeší to, co se nevede kolegům, kteří v něm vidí exota, kterého novináři mají za celebritu, která nezklame a každým dalším případem mohou být jejich články kurióznější.
Na jeden zátah, humorem vyšperkované, neodfláknuté dílo.
Citace: " Hlavně, aby to nedopadlo tak, že kromě střed zařadí (ona) do našeho kalendáře i soboty."
"Přijmout ochranu, to je jako přijmout strach, kterého se pak už sotva zbavíš."

adam5955
03.08.2018 5 z 5

Vyborne. Trochu ve stylu Forresta Gumpa, nebo Stoleteho starika. Taky k cemu se primotal, to zvladl ani nevedel jak. Jenze tady to nebyly historicke udalosti, ale potirani zlocinu v NY. Z jednoho maleru skocil rovnou po hlave do dalsiho. Superni a pohodove cteni

evonra
01.08.2018 4 z 5

Tedy, tohle zfilmovat ..... :-)
Povedená oddechovka, super.