Jiné místo
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508521/bmid_jine-misto-IKn-508521.png 4 509 509

Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha... Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat nejbližší okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, pouze pár kilometrů naprosto bezpečnou trasou… Co by se tak mohlo stát?!... celý text

Prske
11.03.2023 3 z 5

U Odbočky v lesích jsem se opravdu dost bála, Jiné Místo bylo v tomto jiné... nebála jsem se ani chvilku a to jsem fakt docela strašpytel. Podle mě příběh jel velmi po povrchu na to, aby se dalo pocítit napětí postav. Hodně věcí bych ale nazvala znepokojivými... právě u části s domem bych fakt ocenila jít víc do hloubky. Ale dobrý no, stejně na bonus v závěru knihy asi odvahu nenajdu :D

katchamccall
11.03.2023 4 z 5

V první části je takové mrazeníčko, mlha, divný dům, divní staříci. Pro mě horor začal v druhé části, v reálném světě. Pravda, hlavní hrdinka není zrovna sympaťanda, ale bylo mi jí pak hodně líto. A konec? Je jen na vás, čemu uvěříte...

BellaIrisBenson
11.03.2023 3 z 5

Thiller není zrovna můj žánr a celkově thillery moc nevyhledávám. A tak jsem ani nevěděla, co od téhle knížky čekat. Nakonec se mi knížka líbila víc než jsem čekala, že se bude líbit a proto jsem ji ohodnotila 3,5/5. Na knížce miluju krátké kapitoly, styl jakým je to psané a příběh byl taky úžasný. Jen mi vadí ten neskutečně otevřený konec. Opravdu bych totiž ráda věděla jestli Monika nakonec najde Olivera, kdo je vůbec Helena a Josef, co bylo v té kůlně?, mohl v té kůlně opravdu být Oliver, ale už by to nebyl ten, kterého Monika znala?, proč se ten dům objevuje jen při mlze?, Nicméně knížku můžu doporučit těm, kteří úplně nemají rádi morbidní thillery a nebo si prostě od takových chtějí dát pauzu a chtějí si přečíst příběh, který je napínavý a krásnem psaný.

SSTknihy
10.03.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na to, abych se opravdu bála, šel příběh málo do hloubky. Chyběla tomu větší propracovanost, větší ponor do mysli hlavní hrdinky. Tam, kde by člověku při čtení opravdu začal běhat mráz po zádech, se děj většinou posune nejjednodušší cestou dál a efekt zmizí. Dějový zvrat na závěr super, nevadil mi ani lehce otevřený konec (i když závěrečné poděkování dost naznačuje), jen by tomu slušelo klidně o pár stránek víc.

Mona-Lisa
10.03.2023 4 z 5

Chtěla jsem se bát. Cítit víc adrenalinu na mých cestách na kole okolo Vizovic.
Splnilo se mi to?
Tak s hlavní hrdinkou bychom kámošky nebyly, to je děcka děsná tragédka. Já vím, že takové trdla je pro tento žánr i třeba v TV potřeba, ale...no.
Ale vem to ďas. O co tu vůbec jde?
Pár z Prahy, co se sotva zná vyjede na cyklovýlet do Luhačovic. A hned první den se Monika a Oliver v hnusném počasí vydají na cyklostezku do Vizovic. Napříč lesem samozřejmě.
A záhada z Blair Witch z Luhačovic může začít.
Důležitá je tu pointa, u které je podle mě zásadní, jak rychle vám dojde. Jestli až mě- až když vám ji řeknou-začnete se na všechno dívat úplně jinak. A já jsem v ten moment věděla, že dočtení až další den nehrozí.
Takže: bála jsem, z pár momentů jsem měla husinu, ale hvězdu musím ubrat za nesnesitelnou mluvu dvacetiletého fracka-tu jsem opravdu nedávala.
Klobouk dolů neustálé rozdmýchávání otazníků v hlavě: Kde se ocitli? Kde zmizel? Je naživu? Takoví staří lidi, zvládli by něco někomu udělat?
A taky miluju momenty v knize, kdy nechcete být absolutně v kůži postavy a nejradši chcete knížku zaklapnout, a ty se tu taky našly.
A mám radost, že ani po poslední stránce nevím, na čem jsem celou dobu byla a je na mně se rozhodnout.

Peace
09.03.2023 5 z 5

"Nikdy nevěř svýmu prvnímu dojmu. Věci nemusej bejt takový, jaký se zdají."

Mně se kniha líbila. Styl autorky je fajn, hodně čtivý. Od jejích stránek se jen těžko odtrhává, člověk je napnutý jako kšandy, jak vše dopadne.
Doporučuji a těším se na další počiny.

Zuzulinka
08.03.2023 4 z 5

Zvláštní, ale hezká a napínavá kniha.. Nemám ráda otevřené konce. Čekala jsem vyústění.., proto hodnotím 4 hvězdičkami.

LucyEcstasy
07.03.2023 4 z 5

Jiné místo - Kateřina Karolová

Vydáme se na výlet do Luhačovic. Doprovázet nás bude sympatický pár Monika a Oliver. V plánu je vydat se po luhačovickém okolí na kolech. Hned první den, při příjezdu, Oliver naplánoval krátkou trasu do Vizovic a zpět. Po cestě však narazíme na mlhu a nikdy nevíme, co se v ní může ukrývat.

Toto je nejnovější kniha Kateřiny Karolové a pro mne to byla první kniha od této autorky.

Autorčin styl psaní mi připomíná slovenského autora Jozefa Kariku. Ze začátku kniha pozvolně vtahuje čtenáře do příběhu a poté ho krátké a úderné kapitoly, které postupně zvyšují mrazivost a napětí, chytnou a pustí ho až na konci. Díky těmto krátkým kapitolám je kniha velice čtivá a já osobně ji přečetla během pár hodin. Zároveň se jedná i o útlou knihu. Oceňuji i to, že Kateřina Karolová vzala obyčejnou věc a přetvořila ji v něco, co nám dokáže navodit nepříjemné pocity při čtení. To se autorce skutečně povedlo. Zajímavá byla i závěrečná část knihy, ale bohužel od určité chvíle předvídatelná.

Přiznám se, že osobně Luhačovice neznám tudíž jsem se úplně nedokázala vžít do prostředí. Myslím si, že pro ty, kteří místo znají či ho navštívili, dostane kniha úplně jiné grády.

Postavy tu nejsou až tolik výrazné a prostor dostává spíše atmosféra. Možná bych označila postavy za lehce ploché. Nevytvořila jsem si k nim žádný vztah. Bohužel.

Myslím si, že celkově kniha není obec špatná, ale pro mne je to lehce nadprůměrný thriller. Myslím si, že by se z námětu knihy dalo vytěžit mnohem více, kdyby se s příběhem ještě chvíli hrálo. Ráda si ale od autorky zase něco přečtu, abych mohla posoudit, jak se autorce daří.

Hodnotím 3,5/5

lena.o.knihach
07.03.2023 4 z 5

I když už má česká autorka Kateřina Karolová na svém kontě tři vydané knihy, já se k její tvorbě dostávám až nyní a za jediný večer jsem přečetla nejnovější příběh, který pulty knihkupectví spatří začátkem března.

Hlavní postava je Monika Bláhová a s přítelem Oliverem si vyjedou na prodloužený víkend do Luhačovic. Nikdo ale netuší, že se jim výlet stane osudným a zpátky už se nevrátí ti samí lidé.

Jiné místo je krátký thriller/psychologický román o 232 stranách, který jsem vůbec nechtěla odložit. Krátké kapitoly splnily svůj účel a než jsem se nadála, otočila jsem poslední stranu. Autorce se dařilo udržovat mě v napětí a stále jsem se chtěla (a hlavně potřebovala) dozvědět, co se to stalo.

Z konce jsem stále trochu rozpačitá a nevím, co si o něm myslet. Chybělo mi tam něco, z čeho bych si sedla na zadek, co by mě odrovnalo.
Ovšem po dočtení dobrodružství nekončí. Autorka si pro čtenáře připravila hru, která je zavede třeba až na Jiné místo

#spoluprace #humbookblogeri @humbook @humbook_blogeri @albatrosmedia

Tereziee
07.03.2023 3 z 5

Na novou knihu Kateřiny Karolové jsem se moc těšila, protože Odbočka v lesích byla super. Musím říct, že jsem zde byla lehce zklamaná. Kniha je sice napínavá už od začátku a mít víc času, tak ji určitě přečtu na jeden zátah. Celkový příběh mi ale přišel nedotažený, nedořešený. První polovina knihy byla super. Napětí a dobrá atmosféra. Druhá polovina už bylo spíš takové plácání v ničem, takže jsem čekala na závěr, jestli to autorka ještě zachrání. Nezachránila. Uvidíme s čím autorka přijde příště.

Rave
06.03.2023 5 z 5

Milujete napětí, tajemno a současně hledáte titul bez brutalit, násilí, týrání? Tak potom je novinka JINÉ MÍSTO od Kateřiny Karolové přímo pro vás!
Příběh vás zavede do Luhačovic, kam si na dovolenou vyrazí Monika s Oliverem, čerstvě zamilovaný pár z Prahy. Po příjezdu sednou na kola, přestože se připozdívá a postupně začne na krajinu padat i mlha. Poté je spolkne les a jejich dobrodružství naplno začíná
Knížka vám bude utíkat před očima. Nebudete chtít přestat číst. Krátké a poutavě zakončené kapitoly lákají k otočení ještě pár stránek, ještě trochu a najednou se příběh nedá odložit a musí se dočíst až do samého konce.
A pozor, autorka vymyslela ke knížce bonus. Externí únikovku v reáliích příběhu! Po dočtení najdete v titulu speciální QR kód odkazující na hru. Milovníci exit room se tak můžou vydat přímo do Luhačovic a zažít něco málo z tajemna na vlastní kůži. Čeká je série plnění nejrůznějších úkolů, hádanek a šifer, zkrátka, knížkou dobrodružství nekončí!
P.S.: a já teda dostala ke své objednávce přes e-shop Albatrosu i pláštěnku! Což mi přijde jako velmi povedený bonus vzhledem k tomu, že únikovka bude mít ty správné grády především za hnusného počasí, v dešti a mlze

jana3099
06.03.2023 3 z 5

Taková jednohubka, ovšem zajímavý námět, napínavé čtení, ale ten konec takový no .....

Book_adam_73
05.03.2023 3 z 5

Kateřina Karolová
3,5*/5*

Na začátku bych chtěl poděkovat @albatrosmedia za zaslání knihy v rámci #spoluprace

Tahle kniha byl pro mě celkem výstup z mé čtecí zóny, ale jsem rád, že jsem se do ní pustil!
Jiné místo je takový mystery thriller (i když skoro vůbec thriller ne, ale to mystery je tam důležité) a i trochu detektivka. Popravdě nevím, jak ho popsat.
Taky mě bavilo to, že přilběh byl zasazený do vsetínska.
Největší plus byla pro mě, jak moc čtivá kniha byla. Má opravdu krtké kapitoly (2-5 stránek) a díky tomu rychle utíká.

Příběh mě bavil sledovat, a přemýšlet nad tím, co se stalo v mlze.

Co mě ale zklamalo, byl ten konec. Nechci spoilerovat, takže tady nenapíšu proč, ale mám rád knížky, u kterých mám jistý konec.....
A taky některé situace mi přišly až moc ukrychlené, že bych chtěl je víc popsané.

Ke konci chci říct, že knížka není vůbec špatná, ale víckrát se do ní nepustím a nelíbilo se mi zakonečení.

Jaklová.katka
03.03.2023 4 z 5

Hrozně jsem se na knihu těšila.
Bohužel má hrozně málo stránek, taková jednovečerka .

JessieEx
03.03.2023 5 z 5

4,75*
Musím říct, že mě kniha překvapila i přesto, že jsem si ji vyspoilerovala. Ze zvědavosti jsem si totiž přečetla poděkování hned, jak mi kniha přišla. A to normálně poděkování ani nečtu :) Takže prosím vás, poděkování si přečtěte až po samotné knize :) Dozvíte se z něj totiž pointu...

Ale i přesto, že jsem ji znala, mě překvapilo, jakým směrem se nakonec příběh ubíral.

Co mě ještě mile překvapilo? Že jsem se nebála. Čekala jsem horor jako byla Odbočka v lesích, ale tohle bylo spíš solidní psycho..... Uff!
Taky styl psání autorky, který mi neskutečně sedí a dělá knihu ještě čtivější.
A lokalita, ve které se děj odehrává - Luhačovice a má láska Vizovice :)

A abych vysvětlila tu chybějící čtvrt hvězdičku do 5*. Jednak si je tak trochu šetřím na něco hodně wow. Tady byl wow až ten samotný konec, který mě namíchnul i potěšil zároveň. Potřebovala bych ho probrat ideálně s autorkou :)

Trochu mě rozčilovaly různé odbočky od tématu (autorka má ODBOČKY ráda :) alá vzpomínky na cokoliv z minulosti. A nakonec mi tam moc nesedly stížnosti hlavní hrdinky na nedostatek financí - žiješ v Praze kde vlastníš barák, neplatíš nájem, staráš se jen o sebe a chodíš do práce. Přesto si nemůžeš dovolit koupit ani pugét? Nevěřím :)

Jo a hlavní chybou je: málo stránek. Především část odehrávající se v lese. Brala bych víc :)

Co mě mega nadchlo je QR kód ve finálním výtisku, který vás zavede do hry po stopách hlavních hrdinů. Už se moc těším, až budu mít čas a také si to vyzkouším

Za sebe Jiné místo moc doporučuji!

Za zaslání knihy děkuji Marky z Humbook Blogeři!

KikaTeeBee
03.03.2023 5 z 5

Karolová vyzrává, to teda musím uznat. Kniha od knihy vždy o krůček dopředu. V téhle je docela znát, že autorka je doktorka (ale nechci vám vyzrazovat pointu), parádně propracovaný příběh a moc mě baví, že má české reálie, na ty nejsem v podobných knihách vůbec zvyklá. Těším se na další knihu!!! Už to bude?! :)

OMBeautifulLife
02.03.2023

Jestli hledáte napínavou knížku, od které se neodtrhnete, bude vás z ní mrazit a kterou slupnete za jeden večer, tak tady je.
Kateřina už v minulé knize ukázala, že umí psát pěkně napínavé příběhy. Tento není o nic lehčí.
No a kdo si chcete dobrodružství z knihy zažít na vlastní kůži, vydejte se po stejné trase - pomocí instrukcí v QR kódu v knize

Dela111
02.03.2023 4 z 5

Lesy, stmívání, mrholení a mlha hustá tak, že by se dala krájet... Neexistují snad lepší kulisy, když chce autor připravit svým hlavním hrdinům zážitek, z kterého mrazí a čtenáře k příběhu doslova přilepit ;-).
Monika a Oliver se v touze po nových zážitcích vydávají na prodloužený víkend do Luhačovic a hned první výlet na kole jim přinese zážitek více než nevšední. Dobře značená cyklostezka je zavede na jiné místo, než kam měli namířeno. A tady se rozjíždí děj plný záhad a stísněné atmosféry.
Příběh má jasnou mysteriózní linku, ale mimo ni je tu také ukázka, jak komplikovaná může být lidská mysl a jak těžké je posoudit, co je realita a co bludy.
Podobné příběhy mám ráda a stejně jako minulá kniha autorky Odbočka v lesích mě i tato zaujala tak, že to byla četba téměř na jeden zátah.

luciaracher
02.03.2023 3 z 5

Tohle bylo moc super! Na začátku mi trvalo se začíst, ale hned jak se mi to povedlo, nemohla jsem se odtrhnout. Celou dobu jsem byla v napětí, jak to celé dopadne.
Konec do teď moc nepobírám. Pořád nad tím přemýšlím . Já jsem moc spokojená, dostala jsem to, co jsem od toho čekala.
Je to taková jednohubka na jedem večer, ale určitě si ji moc užijete.
A koncem knihy tento příběh nekončí. Autorka pro čtenáře připravila hru, která je zavede možná i na Jiné místo .

nicool_mum
02.03.2023 4 z 5

Od autorky je to již druhá kniha co jsem četla. Ráda pozoruji posun autorů. Když jsem četla Odbočka v lesích,nebyla jsem nijak zvlášť odvařená... Ze začátku knihy nás autorka uvede do děje,který je podle mě trošičku chaotický. Ale děj sám o sobě byl dobře vymyšlený a propracovaný. Autorka. Nechává velkou část děje na čtenářově fantazii. Na což jsem si u první knihy nemohla zvyknout , ale u této se mi to líbilo. Temno a tajemno vás bude doprovázet po celou dobu .
Monika s Oliverem kteří žijí v Praze ,se po pár měsících vztahu rozhodnou,vyjet si na kola. Luhačovice můžou být fajn. Hned po příjezdu Oliver přesvědčí Moniku na malý cyklovýlet do Vizovic. Počasí se zdálo ideální.... Ale to netušili co se během cesty může stát. Co vše se může skrývat v mlze...
Konec knihy byl hodně nečekaný a závěr si udělá každý podle sebe ...

české detektivky Luhačovice

Kateřina Karolová