Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob

Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477110/bmid_morcak-pip-a-spol-kamaradi-az-za-hr-Gq9-477110.jpg 4 13 6

Jedenáctiletý Eda, který bez zápisníku a tužky neudělá ani krok, odjíždí vlakem ve společnosti svého obtloustlého morčecího kamaráda Pipa k tetě, aby na jejím statku strávil začátek letních prázdnin. Jeho sestřenice Tylka, malá dobrodružka každým kouskem své duše, Edův příjezd napjatě očekává a těší se na společně prožitá nová dobrodružství. Ani jeden však netuší, že tentokrát je čekají docela jiné zážitky než obvykle, a dokonce nebudou ani z tohoto světa… Cesta, kterou pro ně osud právě chystá, není jednoduchá. Jak si na ni poradí a co na to morčák Pip? Ehm… ten z celého srdce nesnáší svoji plastovou přepravku!... celý text

LaKrec
06.03.2024 2 z 5

Knížku jsme četli před spaním. Ale nebylo to nic moc. Říše živých. Říše mrtvých. Protivný morčák Pip. Hromada slov jako hloupí, zmetci, pitomí a podobně... Člověk se tomu chce co nejvíc vyhnout a nakonec si to čte s dítětem před spaním...

Knihomillka
24.07.2023 5 z 5

Milá a vtipná knížka pro děti s tak trochu sarkastickým morčetem a hlavním hrdinou, který se musí vypořádat nejen se svým vlastním strachem. Fandím knížkám, které nemají vždy úplně stoprocentní happyend, protože děti pak žijí v domnění, že všechno dobře dopadne i v životě. Ale tak to není a některé věci dopanou dobře, jiné ne. A to je úplně v pořádku. Příběh je mírně fantasy a myslím, že se hodí i pro přemýšlivé děti, které se musely v životě s někým/ něčím rozloučit.

maryska09
11.05.2023 2 z 5

Z hezkého příběhu pro děti se stala podivná groteska o životě a smrti. V ději jsou ohromné mezery, události na sebe nelogicky navazují a i když má kniha poměrně potenciál, tak není zdaleka využitý. Pro děti morbidní, pro dospělé nudné

lucakuca
10.02.2023 5 z 5

"Sejde z očí, sejde z mysli," zabroukal Pip a sám se divil tomu, že si zapamatoval lidské přísloví. Zasmál se své inteligenci a nafoukl se jako páv.
Pip je prostě morčákovej morous a dobře hláškuje celou knihu a dodává ji šťavnatosti.

Lajka2012
05.07.2022 2 z 5

Této knize jsem dávala x šancí ale nakonec jsem to stejně nedočetla. Asi se mi prostě nelíbí knihy, které se odehrávají v říši mrtvých. (např. Bratři Lví srdce)

Pert
19.03.2022 4 z 5

Moc hezká kniha, ale konec Pipa mě trochu mrzel.

Tereza Kopecká
česká, 1984