Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 797 797

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

michaella03
08.08.2019 5 z 5

Páni! Pokračování Muffina a čaje jsem si koupila ještě dřív, než jsem ho celý dočetla - tak moc jsem se nemohla dočkat. Druhý díl vůbec nezklamal (jak to občas bývá), naopak velmi potěšil - připadal mi dospělejší, skutečnější, zkrátka o něco lepší :-).
Děj opět odsýpal, obsah byl méně předvídatelný; pohybovalo se tam více postav.
Knížka se mi moc líbila, a kdyby se třeba někdy objevilo pokračování, strašně ráda bych si ho přečetla.

ulikarol
06.08.2019 5 z 5

Na pokračování Kita s Danielem jsem se ohromně těšila a vůbec mě nezklamalo! Naopak. Knížka by se dala přečíst jedním dechem, ale já si ji spokojeně vychutnávala a nikam nespěchala. S napětím jsem se pročítala rozvojem Danielovy osobnosti a obdivovala Kitovo odhodlání obětovat prázdniny učení...
Knížku jsem si moc užila a doufám, že se zase někdy někde dohledám dalších příběhů s touhle dvojicí.

tadobra
06.08.2019 5 z 5

stejně krásné, jako první díl.
nevím, který se mi líbil víc.
muffin a čaj byla jemná knížka, která pohladila po duši, zato koláčky a spiklenci pojednávali o smutku, depresi a jiných potížích.
doporučuji!

Cometka
04.08.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Líbí se mi, že autor zapojil do příběhu víc než dvě hlavní postavy. Knížka se výborně četla a děj měl takový vývoj, že jsem se vždy nemohla dočkat další kapitoly. Škoda, že jsem ji tak rychle dočetla. Rozhodně se k ní zase vrátím, až mi bude chybět nějaký milý a vtipný příběh s nádechem melancholie. Určitě doporučuji přečíst, stojí za to!

Melcrovka
18.07.2019 5 z 5

Trvalo mi to přesně 23.5 hodiny Koláčky přečíst. Mají jinou atmosféru než Muffin, takovou dospělejší, a mně se to líbilo! Moc. Protože, když má někdo potíže a kamarádi se spolu domluví a pomůžou i přes výslovný zákaz, tak to je krásný. Moc dobře je popsaný taky Danielův vývoj. Je na dobrý cestě, kluk jeden.

Míjuš
12.07.2019 5 z 5

!DOKONALOST!

Muffin a čaj jsem si hodně oblíbila, ale Koláčky a spiklence jsem si přímo zamilovala. Nevím, jestli je to příběhem, tématy, postavami nebo autorem, ale...Za mě rozhodně nečtenější a nejzajímavější kniha za poslední dobu, kdy se snažím ukořistit něco vážně čtivého.

Po hodně dlouhé době jsem zažila přesně ten knihomolský pocit, kdy člověk začne číst, a příběh ho tak moc vtáhne do svých stránek, že člověk nemá čas ani na jídlo a spánek.
Je úžasné, kolik prakticky tabu témat je zapleteno do jednoho krásného příběhu, při kterém člověk pozná hrůzy života, které mohou potkat kohokoli, ale i legraci, pravé přátelství a lásku.

Postavy ? Ani chybička. Vlastně jediná...Že to jsou jen postavy z knihy a není možné se s nimi setkat osobně.

Zato ale upřímně doufám, že alespoň jednou budu mít tu možnost osobně se setkat s autorem. Protože Theo, klobouk dolů před tvými knihami. Jsi úžasný spisovatel, určitě i úžasný člověk a taky velkou inspirací.

kkulhava18
09.07.2019 4 z 5

Už mě to tolik neuchvátilo, jako Muffin a čaj, ale i tak krásné. Děkuji a knihu doporučuji.

DracoMalfoy
07.07.2019 5 z 5

Muffin jsem si zamilovala, ale v Koláčkách se autor překonal. Bylo to úžasný. Stránky pod rukama utíkaly jako voda, vtipný to bylo a příběh nikde nedrhnul. Pokud se náhodou na světlo dostane ještě třetí knížka, tak se rozhodně zlobit nebudu.

HankaHail
03.07.2019 5 z 5

Nevěřila jsem tomu, že by se mi pokračování líbilo víc než první díl, ale stalo se tak. Druhý díl se mi líbil hlavně díky tomu, že byl víc realistický a temnější. Taky jsem se po dlouhé době u knížky opravdu bála o hlavního hrdinu.

BetyN.
03.07.2019 4 z 5

Přestože kniha Koláčky a spiklenci řešila poněkud závažnější témata než Muffin a čaj, opět mě pohladila po duši. Od první stránky mě vtáhla do děje a za tři dny jsem ji měla přečtenou. Dokonce bych i četla dál. Moje obavy, že druhý díl bude jen nastavování úspěšné knihy, se naštěstí nepotvrdily. Ani nevím, který díl se mi líbil víc. Oba jsem si zamilovala.

klarinet02
02.07.2019 5 z 5

Opět úžasné.

blonďatá.luc
26.06.2019 5 z 5

Měla jsem obrovská očekávání, přeci jen Daniho a Kita musí zbožňovat snad každý. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se znovu začetla, no a pak jsem nestačila zírat, co se tam začalo dít. Musím souhlasit s ostatními, kniha řeší vážnější témata - ukazuje nám všem, že bohužel všechno není růžové a že nás v životě mohou potkat situace, které prostě neovlivníme. Ukazuje nám ovšem, jak může být láska silná a nezdolná. Jsem moc ráda, že se ve vyprávění opět střídali hlavní hrdinové, takže jsme se oběma dostali do hlavy. Jejich kamarádi, kteří tady dostanou více prostoru, jsou správňáci, se kterými bych se nejraději kamarádila taky. Knize se taky rozhodně nedá upřít chytlavost - začala jsem číst a najednou koukám, že je hluboká noc a já mám knihu dočtenou. Když ale srovnám oba díly, první se mi líbil o něco více. To ale neznamená, že byste se neměli do druhého dílu pustit - spíše naopak! Díl vám ukáže, co všechno se bohužel může stát (a já teda upřímně doufám, že to nikoho z vás nepotká). Kniha mi taky i trochu ukázala, že pokud je láska pravá, žádná vzdálenost jí neublíží - protože je to jen vzdálenost těl a ne duší ...

Andynka
25.06.2019 4 z 5

Když jsem začala knihu číst, chtěla jsem ji hodit do jednoho pytle s prvním dílem. Ale ještě , že jsem nezanevrela a více se zacetla. Druhý díl se mi líbil o moc víc, jak ten první. Líbilo se mi propojení rodin , síla přátelství a lásky.

Knihomolka10942
24.06.2019 5 z 5

Nádhera, nádhera, nádhera! Ještě lepší jak první díl! Je to poravdu nádherné čtení, super oddychovka k vodě... Moc doporučuji!!!

anet99ka
24.06.2019 4 z 5

Nemohu říci, že by tato kniha předčila první díl, přesto nelituji, že jsem ji četla. Oproti prvnímu dílu se mi děj zdál místy lehce zdlouhavý a nezáživný, ale je dost možné, že to bylo proto, že se nic neodehrávalo tak, jak bych si přála. Naštěstí si spiklenci se vším poradili a situaci zachránili. Poslední čtvrtinu jsem přečetla jedním dechem a po dočtení jsem jí spokojeně odložila.

MIA-chan
24.06.2019 5 z 5

Stejně poutavé a napínavé jako první díl. Doporučuji!

Mojepočteníčko
23.06.2019 4 z 5

Pamatuji si, jak obezřetně jsem přistupovala ke knize Muffin a čaj, která Koláčkům a spiklencům předcházela. A taky na to, jak moc jsem pak byla překvapená i dojatá.
Autorova druhá kniha mě rozhodně nezklamala. Ráda jsem se znovu potkala s oblíbenými hrdiny a užívala si způsob, jakým je vztah obou chlapců líčen.
Obě knihy řadím mezi své nejoblíbenější a k četbě moc doporučuji!

Falda
23.06.2019 4 z 5

Toto pokračování se mi líbilo mnohem víc než první díl. Bylo to více poutavé a čtivé.

Sharona73
22.06.2019 5 z 5

Stejně kvalitně napsáno, jako první díl, ale tentokrát mě z Danielova příběhu až mrazilo a bolelo mě srdíčko. Zřejmě také pocházím z Idylkova, protože v mém okolí žije několik homosexuálních párů a nikdy jsem o nich neslyšela nic negativního. Měla jsem tudíž problém pochopit reakci Danielova otce, ačkoli věřím, že se to stává. Jsem ráda, že to nakonec všechno dobře dopadlo. Kitty and Dani forever. Bude se mi po nich stýskat.

SarahRoyalAss
20.06.2019 5 z 5

Do knihy jsem se vrhla asi ve špatném rozpoložení a tak mi trvalo, než jsem se konečně do děje dostala. Stejně jako první kniha, která mi dala neskutečně moc, ani druhý díl nezklamal. Řešilo se tu další vážné téma a pocitově opět náročné. A opět velmi smutné. Člověku pukalo srdce, když se ti dva míjeli a každý se snažil jak jen to šlo a viděl, jak každý tu situaci prožívá jinak. Co se dělo u Daniela doma bylo srdcervoucí, hlavně pro člověka, který by pro svou rodinu udělal první poslední. Ani situace Kita nebyla zrovna úsměvná. Na závěr ale srdéčko fanynek bylo uspokojeno a co k tomu víc říct... Čeští autoři jedou. ♥